Partizan u laganom ritmu završio Top 16, sledi Uniks

ULEB Eurocup 4. mar 202020:28 > 22:35
KK Partizan

Košarkaši Partizana trijumfalno su okončali takmičenje u Top 16 fazi Evrokupa i nastavljaju pohod na finale takmičenja u četvrtfinalu gde će im protivnik biti Uniks iz Kazanja. U sredu uveče u Štark areni pobedili su bez većih problema Trento rezultatom 91:75.

Partizan je sa skorom 5-1 završio takmičenje u Top 16 fazi Evrokupa, a jedini poraz crno-beli doživeli su od Darušafake na gostovanju.

Rival crno-belima u četvrtfinalu biće ruski Uniks koji je doživeo ubedljiv poraz u direktnom duelu za prvo mesto protiv Monaka.

Partizan je već pobedom u Bolonji protiv Virtusa obezbedio prvo mesto u grupi i prednost domaćeg terena u četvrtfinalu, a pobedom u Beogradu protiv Trenta crno-beli su obezbedili i prednost u potencijalnim kasnijim fazama Evrokupa u slučaju prolaska u polufinale i eventualno finale.

U sredu Partizan nije imao većih problema protiv gostiju iz Italije, a prednost je stekao u drugoj četvrtini, koji je najviše preko raspoloženog Ognjena Jaramaza održavao do poslednjeg kvartala kada je vođstvo domaćih naraslo van domašaja Trenta.

Partizan je igrao prilično tečno u napadu, imao je čak 27 asistencija, pogodio je 12 trojki od 24 i ostavio dobar utisak kao favorit protiv italijanskog predstavnika.

Najbolji u timu Andree Trinkijerija bio je Ognjen Jaramaz sa 19 poena (6/7 iz igre, 3/3 penali), Kori Volden imao je 13 poena i 5 skokova, a Rašon Tomas je uz 13 poena imao i 9 skokova. „Dvocifreni“ su još bili i Nikola Janković, koji je imao 11 i Uroš Trifunović sa 10 poena. Svi igrači Partizana su se upisali u strelce.

U timu crno-belih nije bilo Radeta Zagorca i Redžija Redinga zbog povreda, a Brajan Angola nema pravo nastupa u Evrokupu. Nemanja Gordić se vratio u tim posle odsustva zbog povrede noge.

U poraženoj ekipi Džastin Noks je imao 20 poena i 7 skokova, Džejms Blekmon imao je 19, a Aron Kreft je završio susret sa 14 poena i 10 asistencija.

Trento završava takmičenje sa svih šest poraza.

TOK DUELA mogli ste da pratite na sajtu Sport kluba.

32′ – Kada je Markus Pejdž ubacio svoju prvu trojku na meču Partizan je došao do maksimalnih najveće dotadašnje prednosti – bilo je 72:57 za košarkaše Andree Trinkijerija.

30′ – Kraft je smanjio na 60:53, ali je Jaramaz još jednom demonstirao da je u sjajnoj formi i trojkom posle Veličkovićeve asistencije doneo Partizanu 63:53 posle 30 minuta.

KK Partizan NIS

28′ – Poenima Markusa Pejdža sa linije za slobodna bacanja Partizan je došao do dvocifrene prednosti 60:49.

26′ – Jaramaz i Tomas nastavljaju da drže Partizan u jednocifenom vođstvu, a posle poena Amerikanca crno-beli su došli do 58:46.

23′ – Partizan je šuterski raspoloženo otvorio drugo poluvreme, pogodio je Kori Volden za tri poena, a ubrzo potom i Rašon Tomas, ali je posle dvojke Krefta Trento smanjio na 51:46.

Posle pola meča najefikasniji u redovima srpskog predstavnika je bek Ognjen Jaramaz – 24-godišnji Kruševljanin postigao je 13 poena, a 6 poena postigao je Nikola Janković. Novica Veličković i Kori Volden postigli su po 5 poena.

U gostujućoj ekipi briljiraju Amerikanci Džastin Noks sa 13 i Džejms Blekmon sa 10 poena. Aron Kreft ima po 6 poena i asistencija.

20′ – Imao je Partizan deset poena prednosti u poslednjem minutu poluvremena, ali je na odmor otišao sa 45:39 posle četiri vezana poena Noksa.

17′ – Partizan igra dosta bolje u poslednjih pet minuta prvog poluvremena – Novica Veličković je pogodio za tri poena, ali i dvaput sa linije penala, a Rašon Tomas je u tranziciji poentirao za velikih +11 Partizana – 41:30.

13′ – Pošto su gosti izjednačili pogocima Noksa sa linije penala, Kori Volden je pogodio trojku za crno-bele, a zatim je Džejms Mekadu posle ofanzivnog skoka poentirao za 31:26.

12′ – Partizan na startu treće četvrtine stiže do prednosti – Jaramaz je došao do svog desetog poena sa linije slobodnih bacanja, a zatim je trojku postigao i njegov kolega iz srpske reprezentacije Uroš Trifunović.

10′ – Ipak, u drugoj polovini prve četvrtine gosti dolaze do preokreta, Noks i Blekmno su postigli po pet poena i serijom 10:0 preokrenuli rezultat i do kraja prve četvrtine stigli do +10.

5′ – Posle trojke Jaramaza sa druge strane je pet poena ubacio Blekmon za 17:9.

3′ – Ognjen Jaramaz je ubacio za dva, a potom je Kori Volden ubacio oba slobodna bacanja. Kada je Nikola Janković ubacio dva poena posle asistencije Novice Veličkovića Partizan je poveo sa 14:4.

Partizan je meč krenuo u petorci Jaramaz-Volden-Tomas-Veličković-Janković, dok Italijani kreću u postavi Keli-Kraft-Paskolo-Foraj-Mecanote.

Prema nezvaničnim infomacijama u Areni se nalazi oko 10 hiljada gledalaca.