Partizan se kockao, Miler Mekintajer prelomio!

ULEB Eurocup 20. okt. 202017:20 > 19:41
KK Partizan NIS

Košarkaši Partizana u 4. kolu grupe A Evrokupa u gostima su pobedili ekipu Bahčešehira rezultatom 82:76. Crno-beli imaju skor 2-2, a turski tim 0-4.

Ekipa iz Humske je u gradu na Bosforu ponovila neke stare boljke. Odlilčno je odigrala veći deo provg poluvremena, kada je imala maksimalnih 12 poena prednosti, ali nekoiliko katastrofalnih minuta, kada se nije znalo ko šta radi na terenu, koštali su goste i na odmor su otišli sa poenom minusa 39:38.

Dvojica igrača Bahčešehira, Džamal Džons i Erik Grin upisali su ukupno 28 poena, dok je na drugoj strani najveći deo posla odradio raspoloženi Erik Mika, koji je u Istanbulu odigrao najbolji meč od kako je došao u Humsku.

Turska ekipe je u trećem periodu imala maksimalnih 5 poena prednosti (46:41), ali i tada je bilo jasno da su crno-beli bolji tim i da samo od njih zavisi da li će se u Beograd vratiti sa pobedom ili će još jednom razočarati svoje navijače.

U poslednji period se ušlo sa nerešenim rezultatom (65:65), ponovo je bilo uspona i padova, početničkih grešeka, ali u finišu meča važnu trojku pogodio je Novica Veličković (73:68), a utakmicu je definitivno prelomio odlični Kodi Miler Mekintajer koji je postigao poslednjih sedam poena, uključujući i trojku u poslednjem sekundu napada.

Miler Mekintajer je bio najefikasniji sa 22 poena (6/8 za dva, 3/3 za tri, 1/1 slobodna bacanja), uz skok, sedam asistencija, dve osvojene i tri izgubljene lopte za 24 minuta, Mika je dodao 19 (9/12 za dva), uz šest skokova, Nemanja Dangubić je upisao 8, Nemanja Gordić i Veličković po 7, a Markus Pejdž i Rašon Tomas po 6.

U domaćem timu Grin je zabeležio 23 poena (8/10 za dva, 1/6 za tri), Džons 16 i Burak Jildizli po 16, a Erkan Jilmaz 6.

Partizan u sledećem kolu dočekuje Burg, koji ima mnogo problema sa zaraženim igračima i ovo kolo nije igra, dok Bahčešehir ide u Veneciju.

Tok meča pratite uživo i uz naš sajt.

Partizan je meč počeo u sastavu Miler Mekintajer, Dangubić, Zagorac, Tomas i Mika. Miler Mekintajer je postigao prvi koš na utakmici (0:2), ali je Bahčešehir uzvratio serijom za 5:2 u 2. minutu.

Crno-beli serijom 9:2 preokreću u 5. minutu – 13:9.

Prvi tajm-aut za domaći tim.

Dangubić sa penala povećava prednost tima iz Humske – 15:9. Odbrana Partizana je zasad na zavidnom nivou.

Trener Vlado Šćepanović je na teren poslao Nikolu Jankovića, Gordića i Veličkovića. Crno-beli u 8. minutu vode 19:13. I prokockali su četiri napada da povećaju razliku.

Trojkom Zagorca gosti su na nešto više od pola minuta pre kraja prve četvrtine otišli na plus 7 – 22:15. Džamal Džons pravi probleme crno-belima…

Partizan posle prve četvrtine vodi 24:17.

Crno-beli serijom 7:0 otvaraju drugi period, trojka Gordića i četiri poena Mike za prvu dvocifrenu prednost – 31:19. Mika je već postigao 8 poena i najefikasniji je u svom timu.

Serija domaćeg tima 5:0, rezultat u 13. minutu je 31:24 za Partizan. Tomas je posle tajm auta prekinuo nalet Bahčešehira.

Mika zakucava, ali promašuje dodatno slobodno bacanja, tim iz Humske vodi 35:24 u 15. minutu.

Bahčešehir smanjuje minut na 35:28, a potom klupa domaćih dobija tehničku grešku zbog protesta. Partizan ima problem u defanzivnom skoku… Domaći ih već imaju pet.

Greška Nikole Jankovića, domaći su tražili namernu ličnu grešku Milera Mekintajera… Bahčešehir se potpuno vratio, 36:32 u 17. minutu.

Partizan više od tri minuta nije postigao koš iz igre.

Trojka Džonsa za 35:36 na nešto manje od dva minuta pre odlaska na odmor. Džons je postigao već 16 poena. Domaći su u seriji 11:1.

Seriju turskog tima 13:1 prekinuo je Mika zakucavanjem, ali je Grin košem u poslednjem sekundu svom timu doneo minimalnu prednost na poluvremenu 39:39.

Džons je najefikasniji sa 16 poena, Erik Grin se razigrao u finišu poluvremena i upisao je 11 poena. Na drugoj strani Mika je zabeležio 12, Tomas 6, Miler Mekintajer i Gordić po 5… Pogledajte kompletnu statistiku.

Šćepanović je istakao da je nezadovoljan individualnom odbranom i lošim građenjem defanzivnog skoka…

Jildizli je postigoa prvi koš u nastavku (41:38), a trojkom je uzvratio Miler Mekintajer za izjednačenje 41:41.

Posle još jedne izgubljene lopte gostiju, Grin je postigao trojku za najvećih 46:41 za domaći tim. Tajm-aut Partizan.

Prvih pet pone za crno-bele u drugom poluvremenu postigao je Miler Mekintajer – 46:43 u 23. minutu.

Jildizli je najraspoloženiji u prvom delu trećeg perioda, Bahčešehir vodi 50:46 u 25. minutu.

Pejdž je vezao pet poena – 54:53 u 27. minutu za domaći tim.

Partizan ima deset izgubljenih lopti, turska ekipa pet i to sve u prvom poluvremenu.

Mika minut i po pre kraja treće četvrtine vraća prednost gostima – 57:56.

Patizan vodi posle tri četvrtine 59:56. Ovaj deo meča dobio je 21:17.

Trifunović zakucava za 61:56 u 31. minutu.Partizan vodi 62:56, Bahčešehir dva i po minuta nije postigao koš u poslednjem periodu.

Bahčešehir je serijom 5:0 došao na pola koša minusa, ali je Dangubić pogodio trojku za 65:61.

Nerešeno je tačno pet minuta pre kraja – 65:65.

Miler Mekintajer preko ruke pogađa trojku na isteku vremena – 65:68. Miler Mekintajer polaže u sledećem napadu i njegov tim ima 5 poena prednosti – 70:65. Do kraja je još 4:10 minuta.

Tri minuta pre kraja Partizan vodi 70:68.

Veličković pogađa važnu trojku na 2:44 minuta pre kraja – 73:68 za goste. Partizan se odbranio i u sledečem napadu Mika je poentirao posle ofanzivnog skoka – 75:68.

Mini serija domaće ekipe za 75:72 na 1:37 minuta pre kraja. Tajm-aut Partizan.

Miler Mekintajer ponovo pogađa trojku iz teške pozicije! Partizan vodi 78:72, do kraja meča ima 66 sekundi. Tajm aut za Bahčešehir.

Ozdemir smanjuje 78:74, a potom Veličković pravi faul u napadu. Do kraja je još 52 sekunde.

Jildizli pravi faul u napadu 40 sekundi pre kraja.

Miler Mekintajer je izgubio loptu, a Grin smanjio na 78:76 na pola minuta pre kraja. Tajm aut Partizan. Domaći još nisu izašli iz bonusa.

Miler Mekintajer 8 sekundi pre kraja ulazi u reket i od tablu loptu polaže u koš – 80:76 za Partizan. Tajm aut Behčešehir.

Amerikanac pogađa i postavlja konačnih 82:76 za Partizan!