Teo nezaustavljiv u derbiju, Virtus perfektan – 6/0

ULEB Eurocup 11. nov 202019:16 > 19:20
kss.rs

Košarkaši Virtusa iz Bolonje u sedmom kolu grupe C Evrokupa pobedili su u gostima ekipu Lokomotive rezultatom 89:83 uz sjajno izdanje Miloša Tedosića.

7DayEurocup/Virtus via Giulia Pesino

Italijanski tim ima maksimalan učinak iz šest utakmica i čudo bi trebalo da se dogodi da ne obezbedi prvo mesto u grupi pred Top 16, dok je ruska ekipa oba neuspeha doživela upravo od trofejnog kluba iz Bolonje.

Utakmicu u Krasnodaru obeležilo je mnogo preokreta. Gosti su početkom treće deonice imali maksimalnih 10 poena prednosti (54:44), ali je Lokomotiva serijom 20:2 preokrenula – 64:56.

Rusi su održavali vođstvo do početka poslednje četvrtine, kada je Virtus predvođen raspoloženim Teodosićem ponovo preuzeo inicijativu, a trojka srpskog asa na 2:41 minut pre kraja za 78:73 olakšala je timu iz Bolonje put do pobede.

Teodosić je meč završio sa 29 poena (6/9 za dva, 3/10 za tri, 8/9 slobodna bacanja), uz skok i 5 asistencija za 25 minuta, Amedeo Tesitori je dodao 15, Alesandro Pajola 12, a Kajl Vims i Džulijan Gembl po 10.

U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Kevin Hervi sa 21 poenom, Alan Vilijams i Džordan Kroford su upisali po 15, a Mantas Kalnietis 12.

Virtus u sledećem kolu dočekuje Andoru, a Lokomotiva gostuje Lietkabelisu.