Partizan izgubio u poslednjoj sekundi!

ULEB Eurocup 15. dec 202022:08 > 22:46 22 komentara
KK Partizan NIS

Košarkaši Partizana košem Tomasa Skraba u poslednjoj sekundi izgubili su od Burga 73:71 u desetom kolu grupe A Evrokupa.

Crno-beli su u većem delu meča u Francuskoj imali prednost, u drugoj četvrtini i maksimalnih plus 10, ali loša poslednja četvrtina koštala ih je četvrtog neuspeha u Evropi.

Ekipa Saše Filipovskog će grupnu fazu takmičenja završiti na četvrtoj poziciji bez obriza na ishod odloženog duela sa Venecijom (29.12) i u Top 16 će najverovatnije biti u društvu Unikahe i Uniksa.

Burg je ostvario šesti trijumf i svakako će imati bolji međusobni skor od srpskog predstavnika.

Partizan je podbacio u odlučujućem periodu, kada je postigao samo dva poena u uvodna četiri minuta. Razigrao se Pker Pelos, koji je trojkom doneo svom timu prednost 67:643 na tri i po minuta pre kraja, ali su gosti odgovorili serijom 8:2 za 71:69. Srpski internacionalac Danilo Anđušić je izjednačuje posle tajm-auta 71:71, a poslednji napad Beograđana nije realizovao Ognjen Jaramaz koji je promašio šut za tri poena.

Burgu je ostalo nekoliko sekundi, Anđušić je pokušao iz veliek udaljenosti, a na nesreću gostiju lopta se odbila do Skraba koji je stavio tačku na uzbudljiv duel.

Anđušić je bio najefikasniji u svom timu sa 16 poena (2/5 za dva, 1/7 za tri, 7/7 slobodna bacanja), uz skok i 3 asistencije za 32 minuta, Pelos je imao 12, Skrab 11, a Alen Omić 10.

Kod gostiju Rašon Tomas je zabeležio 15 poena, 6 skokova, 2 asistencije i 4 ukradene lopte, Kodi Miler-Mekintajer 11 (4sk, 6as), a Erik Mika, Markus Pejdž i Ognjen Jaramaz po 7.

Huventud je u Badaloni savladao Uniks 84:77 i izbio na prvo mesto sa učinkom 7-2.

Blistao je Nenad Dimitrijevičć sa 23 poena i 2 asistencije, Ćabi Lopes-Arostegui je dodao 17, a Feran Basas 12 poena. U timu iz Kazanja, koji ima skor 6-4, Džon Holand je postigao 20, Ajzea Kenan 16, a Džordan Morgan 12 poena.

Bahčešehir je u prvom meču desetog kola u Istanbulu ubedljivo pobedio Veneciju 108:74 uz 26 poena Džamala Džonsa i 21 Erika Grina.

Print screen

Uživo:

U prvoj četvrtini viđena je izjednačena igra, sa mnogo preokreta, ali je srpski tim u finišu serijom 6:0 došao do pet poena viška – 26:21. Sa tim rezultatom ušlo se u drugi period.

Beograđani su odlično počeli i drugu četvrtinu i poenima Jaramaza sa penala u 12. minutu prvi put su došli do dvoficrene prednosti – 31:21.

Burg je odgovorio sa dve uzastopne trojke (31:24) i naterao trenera gostiju Filipovskog da zatraži tajm-aut. Seriju domaćih trojkom je prekinuo Jaramaz.

Burg se približio na 33:31, ali je Rašon Tomas pogodio trojku, a potom i Pejdž dva penala za 39:31 u 16. minutu.

Raspoloženi Tomas zakucava na 2:35 minuta pre odlaska na odmor za 41:33. Tajm-aut za trenera domaćih Savu Vučevića.

Serija Burga 5:0 za 41:38 za Beograđane. Minut odmora traži Filipovski.

Loš finiš crno-belih, koji su na odmor otišli sa samo pola koša prednost – 41:40.

Tomas je postigao 10 poena, Jaramaz 7, Dangubić i Pejdž po 5, Mika i Janković po 4… Na drugoj strani Alen i Skrab su upisali po 7, a Anđušić i Omić po 6 poena.

Prvi koš u drugom poluvremenu postigao je Erik Mika i tr trojku iz kornera – 44:40.

Burg je došao na pola koša minusa (46:45) posle trojke Pikoka, ali je Zagorac u sledećem napadu položio loptu u koš posle lepe akcije gostiju.

Partizan ima problem u napadu, nema ideje, uglavnom se svode na individualne akcije… Omić je u 27. minutu poveo posle dugo vremena – 49:48.

Pejdž i Mekintakjer sa dva penala prave mini seriju 4:0 i vraćaju prednost gostima – 52:49.

Miler-Mekintajer u kontri poentira za 56:51 za crno-bele.

Trojka Trifunovića – Partizan vodi 59:53 u poslednjem minutu treće četvertine. Vraća Ašćerić trojku – 59:56 i sa ovim rezultatom ulazi se u poslednju deonicu.

Miler-Mekintajer posle više od dva minuta postiže prvi koš u poslednjoj četvrtini – 61:56 za Partizan.

Burg serijom 6:0 ponovo dolazi u prednost 62:61 na nešto manje od šest minuta pre kraja. Tajm-aut Partizan. Crno-beli su za pet minuta postigli samo dva poena.

Pelot sa penala donosi najveću prednost domaćem timu – 64:61. Seriju 8:0 prekinuo je Janković – 64:63.

Pelos postiže trojku na 3:30 minuta pre kraja – 67:63 za Burg.

Tomas zakucava na drugoj strani – 67:65, Miler-Mekintajer pogađa trojku, potom i Tomas za seriju 8:2 i vođstvo Partizana 71:69 za 1:39 minuta pre kraja.

Anđušić izjednačuje posle tajm-auta 71:71.

Počeo je poslednji minut… Partizan se odbranio… Jaramaz nije pogodio za tri, a u poslednjem sekundu Skrab je doneo pobedu Burgu – 73:71.