Bursa posle Partizana šokirala i Cedevita Olimpiju

ULEB Eurocup 27. apr. 202221:48 > 22:039 komentara
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Burse nastavili su da nižu uspehe. Momci iz Turske, pobedili su Partizan u Beogradu, a zatim i Cedevita Olimpiju u Ljubljani sa 85:83, pa će u polufinalu Evrokupa igrati protiv Andore u gostima.

Najefikasniji u sastavu Burse, bili su Derek Nidam sa 20, Džon Holand sa 16, Onuralp Bitim sa 14 i Endrju Endrjus sa 12 poena. Kod Cedevita Olimpije, raspoloženi za igru u napadu, bili su Jogi Ferel sa 18, Džejkob Pulen sa 15, Zak Ogust sa 13, Edo Murić sa 12 i Jaka Blažič sa 10 poena.

Izabranici Dušana Alimpijevića, košarkaši Burse, nakon pobede protiv Partizana u Beogradu, hrabro i agresivno su odigrali prvo poluvreme protiv Cedevita Olimpije.

Derek Nidam, Bursa
nordphotoxGmbHx xHafner nph00200 via Guliver Images

Ekipa iz Ljubljane je imala veliku podršku sa tribina, ali je Bursa pokazala tokom sezone da je takva atmosfera dodatno stimuliše. Momci iz Turske su odigrali sa mnogo energije, sa mnogo agresivnosti, pa su na poluvremenu vodili sa 50:36, a Džon Holand je poručio na poluvremenu da su spremni kao pit bulovi da stignu do pobede.

Bursa je u prvom poluvremenu ubacila devet trojki, a najefikasniji su bili Džon Holand sa 16, Onuralp Bitim sa 12 i David Dudžinski sa osam poena. Kod Cedevita Olimpije, raspoloženi za igru u napadu, bili su Džejkob Pulen sa devet, Alen Omić sa sedam i Jaka Blažič sa šest poena.

KK Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

U nastavku meča, Cedevita Olimpija je malo po malo topila prednost Burse, ali je uoči poslednjeg kvartala, ekipa iz Turske i dalje vodila sa 67:64. Dilema je bila da li će Bursa uspeti da zaustavi Cedevita Olimpiju, koja je bila u strašnom naletu.

Usledio je rat nerava. Važnost meča je učinila svoje pa su obe ekipe imale velikih problema da stignu do poena, na početku poslednjeg kvartala. Greške su se nizale kao na filmskoj traci. Prvi su do ritma došli igrači Burse, koji su posle poena Dereka Nidama sredinom ovog perioda igre vodili sa 71:66, posle mini serije od 4:0, posle tri propuštene prilike Ljubljančana da stignu do vođstva.

sofascore

Na nešto više na tri minuta pre kraja Bursa je vodila sa 77:70, delovala je sigurno i raspoloženo, domaćin je nastojao trojkama da uradi nešto više, ali je šut bio više nego problematičan. Derek Nidam je pogodio trojku za 80:72. Jurica Golemac je bio primoran da zatraži minut odmora, kako bi našao modus da stigne do preokreta i pobede.

Cedevita

Domaćin je stigao do 83:85, Endrjus je napravio prekršaj u napadu, a Cedevita Olimpija je imala poslednji napad, napad za produžetak ili pobedu. Lopta je stigla do Pulena koji je pogodio trojku, ali je usledila kontrola sudija, provera da li je vreme isteklo. Posle nekoliko sekundi čekanja, trojka je poništena, pa će Bursa u polufinalu igrati protiv Andore, a prednost domaćeg terena imaće tim iz Španije.