Evrokup: Sigurna Gran Kanarija, uzbudljivo u Valensiji

Alius Koroliovas/Euroleague Basketball via Getty Images

Pored utakmica između Partizana i Lietkabelisa, odnosno Budućnosti i Cedevita Olimpije, u sredu je na programu blo još četiri utakmice petog kola Evrokupa.

U grupi A u kojoj se takmiči Partizan igran je još samo meč između Trenta i Slaska, jedinih timova bez pobede u prvih četiri kola. Gosti iz Poljske su vodili na poluvremenu, na početku četvte četvrtine imali +9, ali su na kraju slavili Italijani posle produžetaka sa 81:77.

Rezultati mečeva u grupi B: Trento – Slask Vroclav 81:77, Partizan – Lietkabelis 84:77.

Tabela grupe A: Huventud 4-1, Lokomotvas Kubanj 4-1, Partizan 4-1, Levalo 3-2, Andora 3-2, Turk Telekom 3-2, Lietkabelis 2-3, Hamburg 1-4, Trento 1-4, Slask 0:5.

U grupi B vodeća Gran Kanarija zabeležila je pobedu u Turskoj protiv Bursaspor – 74:85. Po četvrtinama 19:26, 19:19, 11:24, 25:16. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Ukrajinac Artem Pustovji i američko-litvanski košarkaš Džon Šurna sa po 20 poena.

Uzbudljivo je bilo u Valensiji gde su domaći košarkaši posle velike borbe i mnogo preokreta savladali francuski Burž sa 98:95. Po četvrtinama 24:17, 26:26, 20:28, 28:24. Najefikasniji na parketu bili su Amerikanci iz francuskog tima Sulaimon sa 25 i Haris sa 24 poena.

U pobedničkom timu Lopez-Arostegi je imao 18, Pradilja i Rivero po 16, Prepelić 15, a Dubljević (na slici) 13 poena.

Rezultati mečeva u grupi B: Bursaspor – Gran Kanarija 74:85, Budućnost – Cedevita Olimpija 91:60, Ulm – Promiteas 65:71, Valensija – JL Burž 98:95.

Tabela grupe B: Gran Kanarija 4-1, Budućnost 4-1, Virtus Bolonja 3-2, Valensija 3-2, Bursaspor 2-3, Ulm 2-3, Cedevita Olimpija 2-3, Promiteas 2-3, Burž 1-4.