Gagić i Čanak pali u Badaloni, Partizan daleko od čela

ULEB Eurocup 15. mar 202222:59 > 23:00 1 komentar
Ante Tomić
Imago Sports Image number 1009421999 via Guliver

U jedinom meču 15. kola grupne faze Evrokupa koji se u utorak igrao u grupi A Huventud je na domaćem parketu u Badaloni savladao litvanski Lijetkabelis rezultatom 65:50 i tako se dodatno učvrstio na prvom mestu tabele ispred beogradskog Partizana i pariske ekipe Levaloa Metropolitan, koji imaju po devet poeda i pet poraza.

Posle ovog trijumfa Katalonci imaju skor 12-3, dok je Lijetkabelis, koji je imao četiri pobede u prehodnih pet duela, na 7-7.

Evrokup:

Nije bilo mnogo neizvesnosti u Badaloni – domaćin je vodio tokom čitave utakmice, a tek u trećoj četvrtini prednost domaćih počela je ubrzano da raste i pred posednjih deset minuta iznosila je 19 poena. Međutim, veoma loša napadačka predstava Huventuda u poslednjem periodu uslovila je ublažavanje razlike, ali tim Nenada Čanka nije imao snage da pripreti.

Najbolji kod pobednika bio je iskusni hrvatski centar Ante Tomić sa 14 poena i 4 skoka, Brendon Pol imao je 12, a Vladimir Brodžijanski 11. U litvanskoj ekipi najefikasniji bio je Đorđe Gagić sa 12 poena i 6 skokova – bivši centar Partizana jedini je imao dvocifren poenterski učinak.

U idućem kolu Huventud sledeće nedelje gostuje ekipi Levaloa, dok će Lijetkabelis ugostiti Andoru za sedam dana.

Srpski predstavnik Evrokupu Partizan igra svoj naredni meč u sredu od 20 časova i 30 minuta u hali „Aleksandar Nikolić“ protiv ekipe Levaloa Metropolitan. Utakmice Evrokupa pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.