Pobeda Željkovog Partizana u EK: Sjajnih 30, loših 10 minuta

ULEB Eurocup 19. okt 202121:10 > 21:55 41 komentara
Jam Madar

Košarkaši beogradskog Partizana uspešno su startovali u novoj sezoni Evrokupa – izabranici Željka Obradovića su u prvom meču grupne faze u Hamburgu kao gosti pobedili Tauerse rezultatom 106:97.

Evrokup:

Bio je to prvi meč Željka Obradovića na klupi Partizana u Evrokupu, a crno-beli su demonstrirali razliku u klasi pre svega veoma raspoloženom ofanzivnom partijom u kojoj su veoma dobro šutirali.

Najefikasniji u beogradskom timu bio je Kevin Panter sa 26 poena (9/16 iz igre, 7/7 penali), a imao je i 6 skokova i 3 asistencije. Istakli su se još Dalas Mur sa 17 poena (5/6 iz igre), Jam Madar sa 13 poena i 5 asistencija, Alen Smailagić sa takođe 13 poena i 9 skokova, ali i 6 izgubljenih lopti, kao i Nemanja Dangubić, koji je dodao 10 poena.

U poraženom sastavu istakao se Kejleb Houmsli sa 21 poenom (6/14 iz igre), Džejlon Braun je dodao18, Zakari Braun 15, Majk Kocar 14, a Set Hajnriks 10 poena.

U prvoj četvrtini videlo se da je Partizan ofanzivno raspoložen, a blistao je Panter, koji je u tom periodu imao čak 19 poena. Ipak, koncentracija crno-belih u nekim trenucima nije bila na zavidnom nivou, pa je bilo grešaka na oba kraja parketa koje je nemački tim kažnjavao. Međutim, u drugom poluvremenu napad domaćih staje, a Partizanova prednost počinje da raste. Bitnu ulogu u ovom periodu igrao je Madar, dok je na kraju prvog poluvremena odličan bio Mur.

Vođstvo Partizana pred veliki odmor prešlo je 20 poena, a u trećoj deonici približilo se i 30 poena. Ipak, nije sve bilo potpuno bezbrižno u finišu – crno-beli su ponovo počeli da prave neke neshvatljive greške u organizaciji napada, poremetio ih je presing Tauersa. Sudijski kriterijum u nekim trenucima bio je zaista začuđujući. Vođstvo Obradovćevog tima blo je čak i jednocifreno na manje od dva minuta do kraja, ali totalno neizvesne završnice ipak nije bilo.

Partizan je imao briljantno šutersko veče – za dva poena beogradski tim šutirao je 77%, za tri poena 47% (14/30), a pogodio je čak 24 od 25 slobodnih bacanja. Lopta je dobro cirkulisala, ali razlog za brigu Željka Obradovića svakako će biti činjenica da je „Parni valjak“ izgubio čak 22 lopte i protivniku omogućio pregršt lakih poena.

Naredni meč Partizan igra u subotu u Beogradu protiv Krke u okviru petog kola ABA lige, a naredne naredne srede nastavlja takmičenje u Evrokupu utakmicom protiv Turk Telekoma na domaćem terenu.

U A grupi EK se pored Partizana, Hamburga i Turk Telekoma nalaze još ekipe Lokomotive Kubanj, Huventuda, Slonska iz Vroclava, Andore, Lijetkabelisa, Trenta i Levaloa.

Utakmice Evrokupa, uključujući meč između Hamburga i Partizana, ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, TotalTV i D3 platformama. Možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže! (PROMO)

Hamburg Partizan grafika
SofaScore

TOK MEČA mogli ste da pratite u direktnom prenosu na Sport klubu 1, kao i u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.

40′ – Posle još jedne izgubljene lopte Braun polaže za 102:93.

39′ – Nastavlja se neorganizovana igra crno-belih praćena brojnim greškama, a posle novih poena Houmslija vođstvo gostiju je jednocifreno.

37′Ledejeva tojka donosi srpskom timu „stotku“ – 100:87. Partizan igra daleko lošije u poslednjem kvartalu i ima neke začuđujuće izgubljene lopte.

35′ – Posle novih poena Kocara Hamburg je na -13 – 95:82.

32′ – Partizan više ne igra u ritmu u kojem je u prethodne dve četvrtine stigao do velike prednosti, a vođstvo kreće da se topi. Kocar dvojkom kompletira seriju 8:0, pa crno-beli imaju tek +14.

30′ – Na kraju treće četvrtine rezultat je 88:66 za crno-bele, a na isteku perioda svoju treću trojku ubacio je Houmsli.

29′ – Novom serijom Hamburg smanjuje na 78:60, ali Koprivica ubrzo vraća prednost srpskog tima na +20 – 80:60.

27′ – Partizan odbija nalet domaćih i posle poena Smailagića vodi 75:50, bila je to najlepša akcija gostujućeg tima u dosadašnjem toku meča.

25′Houmsli i Majsner kompletiraju seriju 7:0 domaćih i smanjuju na 71:50, pa Obradović reaguje tajm-autom.

23′ – Prednost Partizana nastavlja nezadrživo da raste i u trećoj četvrtini, a posle četvrte trojke Dalasa Mura Partizan ima ogromnih 71:43.

Partizanove šuterske statistike na poluvremenu su zaista zadivljujuće – crno-beli šutiraju 87% za dva poena, 64% za tri poena, a ubacili su svih osam slobodnih bacanja koje su šutnuli.

Rezultat na poluvremenu je 59:40 za srpski tim, koji u napadu igra impresivno, a u drugoj četvrtini ipak je uspeo da redukuje broj grešaka, pa je prednost rasla i do 22 poena za goste. Posle 20 minuta najefikasniji u Obradovićevoj ekipi je izvanredni Kevin Panter, koji je ubacio 19 poena (7/10 iz igre), a ima i 5 skokova. Odličnu podršku ima u Jam Madaru i Dalasu Muru, koji su dodali po 11 poena. U redovima Hamburga Houmsli ima 9, a trojica igrača po 6 poena – Holac, Hajnriks i Kocar.

19′ – Mur „jeftino prodaje“ loptu, a Holac smanjuje zaostatak na 20 poena, ali nezadovoljni Obradović traži tajm-aut zbog opuštanja svojih igrača.

17′ – Odlično igra Partizan u drugoj deonici, a kapiten Rade Zagorac postiže četiri poena u nizu. Vođstvo srpskog tima raste na velikih 18 poena – 49:31. Mur pogađa neverovatnu trojku iz pada, svoju treću iz tri pokušaja, pa sada ima 11 poena, a Partizan vodi 52:33.

15′ – Odlično se pod košem Hamburga snalazi Alen Smailagić i pogađa za +14 – 45:31.

Hamburg Towers - Partizan

14′ – U listu strelaca za crno-bele se upisuje i Balša Koprivica, a potom Kevn Panter ubacuje svoj 13. poen za +12.

13′ – Partizan odlično šutira, a Dalas Mur pogađa dve trojke u dva napada za prvo dvocifreno vođstvo gostiju – 39:28. Mur sada ima 8 poena.

12′ – Veoma dobro crno-beli otvaraju drugu četvrtinu, a Madar ubacuje pet poena u dva napada, pa je prednost Obradovićevog tma 33:26. Izraelac je na 11 poena.

Najefikasniji posle deset minuta među crno-belima je Panter sa čak 11 poena, 6 je ubacio Madar, a 5 Avramović. U nemačkom timu po 6 poena zabeleležili su Houmsli i Hajnriks.

10′ – Budi se i Jam Madar – mladi izraelski plejmejker pogađa dve trojke u tri napada, a u stelce se među crno-belima sa linije penala upisuju i Mur i Dangubić, pa je rezultat posle 10 minuta 28:24 za goste. Partizan igra veoma dobro u napadu, ali i dalje pravi veliki broj grešaka zvog kojih nije ostvario značajniju prednost.

8′ – Domaći dolaze u vođstvo 20:19 jer je Houmsli precizan za dva poena.

7′ – Ipak, ne dozvoljava Hamburg srpskom predstavniku da se „odlepi“ smanjuje na 17:16 preko Hajnriksa i Brauna.

6′ – Na scenu stupa Kevin Panter i sa dva odlična šuta, od kojih je jedan bila daleka trojka pogođena uz faul, postiže šest poena u dva napada. Crno-beli vode 16:10.

4′ – Domaćin preko Kocara kompletira seriju 6:0 i vodi 8:7.

3′ – Partizan dolazi do vođstva 7:2 trojkom Avramovića, a na drugoj strani u strelce se posle Holaca upisuje i Kocar, pa je rezultat 7:4.

1′ – Prve poene na utakmici postiže Smailagić, a asistent mu je bio Panter, a ubrzo i Panter pogađa, pa gosti vode 4:0.

Partizan startuje u petorci Aleksa AvramovićKevin PanterUroš TrifunovićZek LedejAlen Smailagić. Hamburg otvara meč sa postavom Džejlon BraunRobin KristenMaik KocarSet HajnriksJustus Holac.