Huventud i Lokomotiva lako koriste kiks Partizana

ULEB Eurocup 26. jan 202221:47 > 21:55 1 komentar
Erik Mekolum
xLobeca Schlikisx via Guliver

U sredu su u okviru 11. kola grupne faze Evrokupa na programu bile tri utakmice u grupi A, u kojoj se takmiči i beogradski Partizan – Huventud je lako pobedio Hamburg, Lokomotiva Lijetkabelis, a Andora Trento.

Evrokup:

Lokomotiva Kubanj je rezultatom 90:62 na domaćem terenu u Krasnodaru porazila litvanski Lijetkabelis, koji sa klupe vodi srpski trener Nenad Čanak. Posle ove pobede ruski tim je na 8-3, a Litvanci imaju skor 5-6.

U pobedničkom timu najefikasniji su sa po 15 poena bili Erik Mekolum i Darijus Tompson, koji je imao i 6 asistencija. Nekadašnji reprezentativac Srbije Ivan Paunić je u pobedničkom timu imao 7 poena i 4 skoka za 19 minuta u igri. U Lijetkabelisu je 15 poena (5/9 iz igre) postigao nekadašnji reprezentativac Srbije Đorđe Gagić, a imao je i 4 skoka i 1 asistenciju za 21 minut na parketu.

Huventud je bio siguran na gostovanju u Hamburgu i slavio 92:75, pa Katalonci sada imaju skor 9-2 i usamljeni su na čelu tabele jer je Partizan u utorak poražen u gostima protiv Turk Telekoma. Bio je ovo peti trijumf zaredom u Evrokupu za ekipu iz Badalone.

Džoel Para je kod pobednika imao 18 poena, a Đozep Buskets dodao je 11. Hrvatski centar Ante Tomić imao je 9 poena i 8 skookva. U poraženoj ekipi domaćina Kreg Houmsli uknjižio je 22 poena.

Andora je u gostima pobedila Trento 82:71 i prekinula niz od dva poraza, pa sada ima 6-4. Trento je na začelju tabele sa 1-10, a jedini put su u EK u ovoj sezoni pobedili još 17. novembra.

Druga četvrtina bila je ključna jer su u njoj gosti sa Pirineja stekli dvocifrenu prednost, koju su do kraja održavali. Najbolji kod pobednika bio je Dru Kroford sa 15 poena, a Klevin Hena dodao je 12. Srpski internacionalac Marko Nakić odigrao je 14 minuta, zabeležio 7 poena, 3 skoaka i 2 asistencije. U Trentu je Sonders bio najefikasniji sa 13 poena.