Litvanci prestigli Andoru, Gagić dvocifren

ULEB Eurocup 4. apr 202221:48 > 22:47 0 komentara
Nenad Čanak
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Jedna utakmica se igrala u Evrokupu u ponedeljak – litvanski Lijetkabelis se popeo na četvrto mesto tabele A grupe pošto je rezultatom 87:72 u gostima savladao Hamburg Tauers.

Tim koji predvodi srpski trener Nenad Čanak sada ima skor 9-6 i četvrti je u grupi, a Hamburg je sedmi sa 6-9. Četvrto mesto donosi prednost domaćeg terena u prvom kolu nokaut-faze.

Evrokup:

Lijetkabelis je dvocifrenu prenost stekao u prvom periodu, rasla je razlika u drugoj četvrtini i do dvadeset poena i do kraja nemački tim nije uspevao da pripreti.

Najbolji kod pobednika bili su Lipkevičijus i Orelik sa po 16 poena, a Beržins i Kalaicakis su dodali po 12. Srpski centar Đorđe Gagić odigrao je 16 minuta, postigao je 11 poena (5/9 iz igre), a imao je i jedan skok. Srpski bek Nikola Radičević je za 14 minuta imao 4 poena, 2 skoka i 3 asistencije.

U poraženom sastavu Blujet je zabeležio 19, a Braun 17 poena.

U poslednjem kolu grupne faze takmičenja Lijetkabelis će već u sredu gostovati ekipi Levaloa Metropolitan u Francuskoj, dok će Hamburg putovati u Ankaru, gde će istog dana igrati protiv Turk Telekoma.

Utakmice Evrokupa pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.