Lokomotiva strepela, ali prošla u četvrtfinale

ULEB Eurocup 10. mar 202119:20 > 23:18 4 komentara
KK Partizan NIS

Košarkaši Lokomotive pobedili su Trento u 6. kolu grupe F Evrokupa rezultatom 100:86 i obezbedili plasman u četvrtfinale.

Treći trijumf ruskog tima (3-3) išao je na ruku Partizanu, kome je u Ljubljani bila potrebna pobeda protiv Metropolitansa od minimum četiri poena, ali su Francuzi slavili i u doigravanje ušli sa prve pozicije. Lokosi su drugi i u četvrtfinalu će se sastati sa Uniksom.

Gosti su bolje počeli meč, imali su 6 poena prednosti, ali su Lokosi u drugom delu prve četvrtine zaigrali mnogo bolje i na prvi odmor otišli sa plus 7 (27:20).

Ruska ekipa je u finišu prvog poluvreemna došla do veliki 19 poena viška (52:33), međutim, Trento se nije predavao i u 30. minutu uspeo je da se vrati na jednocifreni minus – 74:66.

Lokomotiva je još jednom dodala gas i u 34. minutu bilo je 90:72, Trento je smanjio na 90:80 i zakomplikovao situaciju ekipi Jevgenija Pašutina… Ipak, domaći tim je u finišu meča sačuvao prednost dovoljnu da overi mesto u doigravanju i to verovatno sa prve pozicije u grupi.

Blistao je Mindaugas Kuzminskas sa 26 poena i 9 skokova, Mantas Kalnietis je dodao 21 i 10 asiszencija, Najdžel Vilijams Gos 13, uz 4 skoka i 5 asistencija, a Dru Gordon 12, uz 8 skokova i 5 asisistencija.

U poraženom timu, koji takođe ima skor 3-3, Džejkori Vilijams je upisao 27 poena i 10 skokova, Viktor Sanders 22, a Geri Braun 12 i 10 asistencija.