Težak poraz Partizana u Parizu!

ULEB Eurocup 19. jan. 202122:40 > 22:4510 komentara
KK Partizan NIS

Košarkaši Partizana ubedljivo su poraženi u Parizu od Metropolitana u 2. kolu grupe F Top 16 Evrokupa rezultatom 79:62. Crno-beli imaju polovičan učinak, dok je francuska ekipa ostvarila i drugi trijumf posle iznenađujuće pobede u Krasnodaru protiv Lokomotive.

Srpski tim u sledećem kolu 27. januara gostuje u Rusiji.

Partizan je u prestonici Francukske odigrao jedan od najlošijih mečeva ove sezone, a jedini dobar period ekipa Saše Filipovskog imala je u jednom delu druge četvrtine kada je uspela da se vrati sa -13 na pet poena zaostatka.

Ipak, tim Jurija Zdovca je u nastavku apsolutno dominirao. Igrači Metropolitana su na obe strane terena bili mnogo energičniji, a serijom 13:0 u finišu te deonice otišli su na nedostižnih 57:39.

Ništa se nije promenilo ni u poslednjoj deonici, ništa nije moglo da razmrda crno-bele barem da dođu do pristojnog poraza pred nastavak takmičenja… Na kraju poraz koji mnogo bolji, poraz koji je još više uzdrmao već uzdrmane temelje kluba iz Humske.

David Mišino je bio najefikasniji sa 16 poena, odlični Miralem Halilović je upisao 15, a Maksim Ros 13, uz 8 skokova i 5 blokada.

Crno-beli su za dva šutirali 39 odsto (15/38), za tri 24 odsto (5/21), a dvocifreni učinak imali su Kodi Miler-Mekintajer i Rade Zagorac (4/4 za dva, 1/1 za tri) po 14 poena i Vil Mozli 13.

Meč uživo:

Partizan meč počinje u sastavu: Miler-Mekintajer, Pejdž, Dangubić, Tomas i Mozli.

Čikoko je postigao prvi koš na meču, a odgovorio je trojkom Miler-Mekintajer (2:3) u 2. minutu.

Crno-beli imaju problem u napadu. U prva četiri minuta pored trojke Mekintajera samo je još Tomas sa penala bio polovičan.

Nekadašnji NBA igrač Gudvin je sa tri pogođena slobodna bacanja svom timu doneo 10:4 u 5. minutu. Partizan u prvih pet minuta za dva poena šutira 0/5.

Pejdž posle mnogo vremena postiže koš iz igre za goste – 10:6 (6. minut). Filipovski je kod rezultata 12:6 tražio prvi tajm-aut, a i kapiten Veličković je pokušao da trgne ekipu.

Jaramaz je na terenu posle oporavka od povrede kolena.

Filipovski je promenio celu startnu postavu, a domaći u 7. minutu imaju najvećih 14:6. Nekadašnji igrač Partizana Entoni Braun je sa penala svom timu obezbedio prvu dvocifrenu prednost – 18:8 u 8. minutu.

Kod rezultata 19:8 u poslednjem minutu prve četvrtine Zagorac je pogodio trojku – 19:11.

Metropolitan posle prve četvrtine vodi 22:11.

Reprezentativac Bosne i hercegovine Miralem Halilović je zakucao za 24:11, a Pejdž u sledećem napadu postigao trojku – 24:14 u 12. minutu. Haliloviž već ima 9 poena

Pino u 14. minutu postiže drugu trojku za domaće iz šestog pokušaja za 29:16.

Metropolitan sredinom druge četvrtine vodi 31:18. Tajm-aut za Partizan.

Serija gostiju 6:0 za 33:26 u 18. minutu. Raspoloženi Tomas sa penala smanjuje minus svog tima na 35:30 na minut i po pre odlaska na odmor.

Imao je Partizan i napad da još više smanji minus, ali Mekintajer nije dobacio prilikom šuta za tri poena.

Francuski tim na poluvremenu vodi 38:30. Halilović je najefikasniji sa devet poena, a po pet su postilgi Mišino, Gudvin i Braun. Na drugoj strani po sedam poena upisali su Mekintajer, Zagorac i Tomas.

Partizan je na startu drugog poluvremena smanjio na 40:34, Pejdž je imao i šut za tri poena koji nije pogodio.

Domnaći u 24. minutu imali osam poena prednosti – 44:36. Crno-beli ne koriste svoje šanse…

Nije pomogao nu tajm-aut Filipovskog. Metropolitan odlazi na maksimalnih 53:36 u 26. minutu. Serija domaćih 13:0.

U 28. minutu plus 18 za francuski tim – 57:39.

Mnogo problema za crno-bele u napadu, promašenih šuteva, ali i u odbrani…

Metropolitan posle tri četvrtine vodi 61:46.

Kontra domaćeg tima za 63:46 i tajm-aut Filipovskog posle 22 sekunde poslednje deonice.

Ni minut odmora nije pomogao, Gudvin pogađa sa penala za 65:46 u 31. minutu. Partizan nije postigao koš u prva dva minuta.

Halilović posle skoka u napadu za +21 – 67:46. Serija 8:0 francuskog kluba u prva tri minuta poslednje deonice – 69:46.

Zagorac u petom minutu četvrte četvrtine postiže prvi koš za Partizan – 69:48.

Meč je odavno rešen, Metropolitan u 37. minutui ima 22 poena prednosti – 74:52.

Trojka Minoa za najvećih 77:53.

Meč je završen rezultatom 79:62 za Metropolitan.