Prvi poraz Partizana u sezoni!

ULEB Eurocup 10. nov. 202119:01 > 22:3024 komentara
Željko Obradović
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Partizana izgubili su od Andore u gostima sa 61:60 u četvrtom kolu A grupe Evrokupa.

Crno-beli imaju skor 3-1, baš kao i Andora.

Partizan u narednom kolu Evrokupa čeka sudar sa Lijetkabelisom kod kuće 17. novembra, a tri dana pre toga crno-beli se sastaju sa Crvenom zvezdom u derbiju ABA lige, u kojoj Obradovićev tim zasad ima svih sedam pobeda.

Imali su crno-beli šut za pobedu, ali je Aleksa Avramović promašio sa centra, nakon što je Jelinek promašio oba penala, drugi namerno. Prethodno, ključni koš na meču dao je Klevin Hena iz vrlo teške pozicije sa poludistance za 61:58. Pre i posle toga je Trifunović promašio po trojku, naročito na prvoj nije imao sreće.

Partizan je nešto slabije počeo meč, gubio dosta lopti, te je na semaforu stajalo 16:10 za Andoru. Međutim, predvođen Ledejem i Avramovićem, uz podršku Mura, Obradovićev tim pravi seriju 20-3 i dolazi do 11 poena prednosti.

SofaScore

Na poluvremenu je bilo +8, ali u trećem periodu je Partizan dao samo dva koša iz igre, ukupno osam poena. Bilo je i -10, ali Panter se probudio i sa sedam vezanih poena doneo crno-belima vođstvo 56:55 na nešto manje od pet minuta do kraja

Ipak, Andora uspeva da odgovori i da na već opisani način stigne do trijumfa.

Najbolji kod crno-belih bio je Zek Ledej sa 12 poena (4-10 iz igre) i 10 skokova, dok je Kevin Panter ubacio 13 poena (3-13 iz igre). Aleksa Avramović dao je 8 poena (4-9 iz igre), uz 7 skokova, 2 asistencije i 5 ukradenih lopti, a po 6 poena postigli su Jam Madar (3-10 iz igre) i Dalas Mur (2-6 iz igre).

Andoru je predvodio Viktor Aretaga sa 15 poena (6-10 iz igre) i 4 skoka, bivši igrač Partizana Kodi Miler-Mekintajer upisao je 11 poena (5-10 iz igre), 10 skokova i 2 asistencije, a dvocifreni su bili i Jelinek i Pauli sa po 10 poena.

Tok meča:

Tvrd početak meča – šest poena Madara i presečena lopta i polaganje Kurucsa, pa su crno-beli vodili sa 8:4 posle pet minuta igre. Posle TV tajm auta smo videli smušenu igru na obe strane, ali je Andora ipak uspela da iskoristi vezane izgubljene lopte Partizana i da uhvati priključak: Arteaga je pogodio uz faul za vođstvo domaćih 9:8.

Olako su crno-beli otvarali kontre rivalu, a posle polaganja Paulija za 14:10 Obradović je zatražio tajm aut. Bilo je i -6, ali posle bacanja Mura Partizan odlazi sa -4 na prvi dvominutni odmor (16:12).

Puna dva minuta na startu drugog perioda nije bilo poena ni na jednoj strani, da bi zatim Ledej pogodio u kontri i Avramović položio u kontri za vođstvo 17:16. Nova trojka Ledeja iz ćoška, a zatim i Mur u kontri za seriju 12-0  Partizana i Navarov tajm aut (22:16).

Pogodio je i Avramović, nakratko je Jelinek prekinuo seriju trojkom, ali je Partizan nastavio da melje, da bi posle kontre Mura za 30:19 trener domaćih tražio novi tajm aut.

Do kraja poluvremena su domaći uspeli da smanje zaostatak, a crno-beli su vodili 32:24 posle dvadeset minuta.

Bolje je Andora počela drugo poluvreme – jeste Smailagić silovito zakucao, ali to je bio usamljeni napad koji se pozitivno završio u prvih tri i po minuta. Na drugoj strani, domaći su poentirali iz kontre, a posle zakucavanja Miler-Mekintajera spustili su se na -2 (34:32).

Nije mnogo pomogao minut odmora, Partizan se i dalje mučio u napadu, a Andora je na krilima Jelineka povela 40:36.

Uz dva kucanja Arteage, domaći su došli i do osam poena prednosti, bilo je i +10, a Partizan je tek u poslednjim sekundama preko Avramovića postigao drugi koš iz igre u trećoj četvrtini – 48:40 za domaće.

Nepuna dva minuta nije bilo poena u poslednjoj deonici, a onda je post prekinuo Avramović, da bi uprkos trojci Mekintajera Partizan prišao na -5 posle kucanja Koprivice (51:46).

Pogodio je Ledej trojku, a sa dva uzastopna prodora je Panter vratio crno-bele u igru – 55:53 na pet minuta do kraja. Pogodio je Panter trojku, pocepao mrežicu iz igre jedan na jedan, za vođstvo 56:55, a u narednih nekoliko poseda gledali smo klackalicu, da bi na ulasku u poslednja dva minuta Andora vodila 59:58.

Odbranio se Partizan, a Trifunoviću je na minut i po do kraja trojka iscurela iz obruča.

Na minut do kraja je Hena pogodio iz jako teške pozicije, a Trifunović je iz slične pozicije opet promašio trojku.

Promašio je i Pauli na drugoj strani, a na devet sekundi do kraja Jelinek je faulirao Pantera i poslao ga na liniju penala pri vođstvu Andore 61:58.

Pogodio je Panter oba penala, a crno-beli nisu još bili u bonusu, pa su na bacanja poslali Jelineka tek na 3,4 sekunde do kraja. Promašio je oba, a Avramović je promašio sa centra za trijumf Partizana.