Demonstracija sile: Partizan „samleo“ Hamburg

ULEB Eurocup 18. jan 202222:22 > 23:03 11 komentara
Matijas Lesor
2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

U utorak je u utakmici desetog kola grupne faze Evrokupa srpski predstavnik Partizan u hali „Aleksandar Nikolić“ rezultatom 102:77 pobedio nemački Hamburg. Ekipa Željka Obradovića pokazala je da se nalazi u dobroj formi i nastavila „rat“ sa Huventudom za prvo mesto tabele.

Posle ove pobede srpski tim ima skor 8-2 i na čelu je grupe A, dok je niz Hamburga od tri pobede završen, pa sada imaju 4-6. Bila je ovo peta pobeda Partizana zaredom u svim takmičenjima, a sedma u poslednjih osam utakmica.

Evrokup u utorak:

Crno-beli su u potpunosti kontrolisali tok susreta od samog starta, kada su posle samo nekoliko minuta stigli do dvocifrene prednosti „na krilima“ dobre igre Pantera i Lesora. U drugoj četvrtini razigrani napad Partizana nosio je Ledej, a razlika se „vinula“ na preko 20 poena. U trećoj četvrtini nadmoć crno-belih se nastavila i prednost je često bila viša od 30 poena.

Najbolji u redovima „Parnog valjka“ bio je francuski centar Matijas Lesor – on je za 21 minut na parketu postigao 22 poena (9/12 iz igre, 4/5 penali), imao 6 skokova i 5 ukradenih lopti. Odličan je bio i Amerikanac Zek Ledej – ubacio je 18 poena (6/7 iz igre, 4/4 penali), a imao je i 8 skokova. Kevin Panter se istakao sa 15 poena (5/9 iz igre) i 3 ukradene lopte.

Balša Koprivica dodao je 13 poena i 4 skoka, a Rodions Kuruc i Uroš Trifunović upisali su po 8 poena.

U poraženom timu najbolji je bio Kristen Robin sa 20 poena (6/12 za tri poena), Kejleb Houmsli dodao je 14 (svega 2/11 za tri poena), a Rej Mekalum imao je 11 poena.

Duel se igrao pred ograničenim kapacitetom dvorane „Aleksandar Nikolić“, ali je utisak da je hala bila prilično ispunjena.

Pre narednog meča u Evrokupu crno-bele čekaju dva duela u ABA ligi – u četvrtak dočekuju Megu, a u subotu Cibonu. U Evrokupu sledeću utakmicu igraju narednog utorka – 25. januara izabranici Željka Obradovića će u Ankari gostovati Turk Telekomu, a i taj meč ćete moći da pratite u direktnom prenosu na Sport klubu.

Hamburg će u subotu u Bundesligi igrati protiv Gisena, a sledeće srede u 11. kolu Evrokupa dočekaće Huventud iz Badalone na severu Nemačke.

Partizan Hamburg SofaScore
SofaScore

TOK MEČA mogli ste da pratite u direktnom prenosu na Sport klubu 2, a u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.

Partizan će meč otvoriti u petorci Dalas MurKevin PanterUroš TrifunovićZek LedejMatijas Lesor. Gosti kreću u postavi Zakari BraunMaksimilijan Di LeoKejleb HoumsliSet HajnriksEdi Edidžin.

1′Dalas Mur postiže prve poene na meču. Prvo je promašio za tri poena, pa je poentirao za dva posle ofanzivnog skoka Lesora.

2′ – Precizni su ubrzo i Trifunović i Lesor i crno-beli vode 6:0. Sa druge strane upisuje se u strelce najbolji poenter nemačkog tima Houmsli.

3′Panter pogađa prvu trojku na meču, a potom je precizan i Ledej i Partizan ima 11:3. Svi igrači iz startne petorke Partizana upisali su se u strelce posle nepuna tri minuta košarke u Pioniru.

5′ – Nastavlja se dobra igra Obradovićevog tima – Lesor pogađa uz dodatno slobodno bacanje, koje koristi, a potom ponovo koš postiže Mur.

7′ – Partizan nastavlja sa sjajnom igrom u napadu, a posle poena Pantera i trojke Rodionsa Kuruca ima ogromnih 25-8 posle samo sedam minuta košarke.

8′Ledej pogađa slobodna bacanja, a kada Panter postiže novu trojku za sprskog predstavnika rezultat je ogromnih 30:11 za Beograđane.

10′ – Do kraja prve deonice prednost domaćih doseže oi +20 (34:14), a već su „dvocifreni“ Matijas Lesor (11p) i Kevin Panter (10p).

12′ – Crno-beli su i u drugoj četvrtini znatno bolji sastav – Balša Koprivica se na asistenciju Gregora Glasa upisuje u listu strelaca za 39:18, dok sa druge strane pet poena zaredom postiže Kristen Robin, jedni raspoloženi kod gostiju.

13′ – Novim poenima Koprivice Partizan dolazi do +20 – 41:21.

15′ – Poenima Houmslija prilaze Nemci na -15 (43:28), ali potom Avramović i Trifunović uzvraćaju.

17′ – Partizanova igra u ofanzivi i dalje je raznovrsna, a posle devetog poena Zeka Ledeja, koji se razigrao, rezultat je 53:34 za srpski tim.

Kevin Panter

19′Panter pogađa dva bacanja, a potom raspoloženi Lesor vezuje četiri poena za 59:36. Francuski centar sada ima 15 poena.

20′Braun pogađa za tri poena, ali Ledej sa druge strane uzvraća i Partizan ima ogromnih 62:41, ali ta razlika do poluvremena postaje još veća. Ledej sa linije za tri poena postiže svoj 15. poen i crno-beli posle 20 minuta imaju gigantskih +24 – 65:41.

Partizan je bolji u svim segmentima igre i u potpunosti diktira tok prvog poluvremena. Najbolji u crno-belom dresu su Zek Ledej i Matijas Lesor sa po 15 poena. Amerikanac iz igre šutira 5/6 i ima 6 skokova, a Francuz iz igre ima 7/9, uz 5 skokova i 3 ukradene lopte. Kevin Panter je takođe odličan sa 12 poena, a centar Balša Koprivica dodao je 6 poena.

Kod gostiju Kejleb Houmsli ima 9, a Robin Kristen 8 poena.

21′Lesor nastavlja tamo gde je stao – prvo pogađa uz dodatno slobodno bacanje, a onda posle faula ubacuje još dva penala. Ukupno ima 20 poena, a Partizan vodi 70:41.

23′Trifunović sa dva ubačena slobodna bacanja donosi domaćima prednost 72:44.

25′ – Prednost posle 22. poena Matijasa Lesora prelazi 30 poena – 77:46, a uskoro Panter trojkom donosi Partizanu +34.

28′Kuruc posle ofanzivnog skoka pogađa za ogromnih 83:48.

30′ – Za kraj trećeg perioda Avramović dvojkom donosi Partizanu +33 – 85:53.

31′ – Odavno je sve jasno u Pioniru, Partizan ide po osmu pobedu u grupnoj fazi EK, a pitanje je samo kojim će se rezultatom meč okončati. Na kraju poslednjeg kvartala drugu trojku potađa Kuruc.

34′ – Hamburg pravi seriju 7:0 i smanjuje na 88:60.

36′ – Posle poena Madara i Koprivice rezultat je 92:62.