Najteža pobeda do sada, Panter heroj, KKP srušio Huventud

ULEB Eurocup 2. nov 202122:30 > 23:22 46 komentara
Zek Ledej

Košarkaši Partizana zabeležili su treću i do sada ubedljivo najtežu pobedu u grupnoj fazi Evrokupa – izabranici Željka Obradovića su u punoj hali „Aleksandar Nikolić“ posle velike drame u finišu rezltatom 68:67 porazili starog rivala Huventud iz Badalone.

Partizan je sada neporažen u sezoni 2021/2022. jer osim tri trijumfa u Evrokupu imaju i šest pobeda u ABA ligi. Huventud je pretrpeo prvi poraz u A grupi EK.

Evrokup:

Heroj pobede crno-belih svakako je Kevin Panter – odlični Amerikanac pogodio je iz veoma teške pozicije za dva poena na 4,2 sekunde do kraja i doneo Partizanu minimalno vođstvo dovoljno za trijumf. Imao je Huventud priliku da dobije meč, ali je pas Giljema Vivesa za Tomića bio nedovoljno dobar. Huventud je pravio brz faul, a Avramović je promašio oba slobodna bacanja.

Tok meča nije nagoveštavao ovakav ishod – Hunvetud je u trećoj četvrtini imao 12 poena prednosti, a u poslednjih deset minuta ušao je sa 10 poena viška. Tada je stala ofanziva gostiju, Partizan je vođstvo Huventuda topio sa linije slobodnih bacanja i ušlo se u neizvesnu završnicu.

Partizan Joventut SofaScore
SofaScore

Bitnu trojku pogodio je Alen Smailagić, a zatim je u finišu Panter dvaput sjajno pogađao i doneo veliku radost svojim navijačima.

Najefikasniji kod pobednika bio je upravio Kevin Panter sa 18 poena (8/13 iz igre), a podršku je imao u još jednom bivšem igraču Armanija – Zek Ledej je duel završio sa 13 poena (5/12 iz igre, 2/3 penali) i 6 skokova. Dalas Mur je imao 8, a Alen Smaiagić i Rodions Kuruc dodali su po 7 poena.

U poraženom sastavu najefikasniji bio je Džoel Para sa 15 poena (3/8 iz igre, 7/8 penali), 11 je dodao Derek Vilis, a 10 poena, 8 skokova i 6 izgubljenih lopti zabeležio je hrvatski centar Ante Tomić. Iskusni plejmejker Pau Ribas duel je završio sa 8 poena i 9 asistencija.

U narednom meču crno-beli će na domaćem terenu u ponedeljak igrati u ABA ligi protiv FMP Železnika, dok će u sledećoj rundi Evrokupa u sredu 10. novembra gostovati Andori. Huventud u ponedeljak gostuje Valensiji u Endesa ligi, a sledeći rival u EK im je Turk Telekom u Badaloni iduće srede.

Utakmice Evrokupa, uključujući i meč Partizan – Huventud, ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, TotalTV i D3 platformama. Možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže! (PROMO)

TOK MEČA mogli ste da pratite na Sport klubu 1 u direktnom prenosu, a u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.

40′ – Huventud ne uspeva da kompletira pas za Tomića, sudije gledju snimak i dodeljuju loptu Partizanu. Avramović je fauliran, promašuje oba slobodna bacanja na 1,5 sekundi do kraja, ali gosti nemaju dovoljno vremena da upute šut i slavlje domaćih može da počne.

40′Panter pogađa za dva (66:65) i crno-beli vode posle dugog perioda. Do kraja je 28 sekundi. Sa druge strane nije dobro reagovala odbrana srpskog tima, Pau Ribas ostaje sam i ne greši – 67:66 za Huventud. Partizan ima napad za pobedu. Odgovornost preuzima Kevin Panter, dribla i šutira iz teške pozicije, ali pogađa dugu dvojku. Pionir je „detonirao“, a crno-beli na četiri sekunde do kraja imaju vođstvo 68:67.

40′ – Sporna situacija zahteva pregledanje snimka – prvobitno je dosuđen faul od odbrane pri prodoru Tomića na koš, ali je posle gledanja snimka odluka preinačena u skok u napadu, pa Partizan na 39 sekundi do kraja ima napad za vođstvo.

39′ – Para ponovo pogađa dvaput sa linije penala, a na drugoj strani Smailagić gazi aut. Ribas promašuje i Panter svojim 14. poenom vraća crno-bele na minimalni minus – 64:65.

37′ – Pauza je prijala crno-belima. Prvo Ledej ubacuje poluhorog, a u narednom napadu Smailagić, koji nije imao dobro šutersko veče, pogađa prvu trojku na utakmici. Gosti vode 63:62.

Na oko četiri minuta do kraja napravljena je nešto duža pauza kako bi se ustanovilo koliko je tačno vremena ostalo do kraja susreta.

36′ – Nastavlja se festival slobodnih bacanja, a Para dvaput pogađa za osetnije vođstvo gostiju 63:57.

35′ – Ponovo penali za domaće – Kuruc je polovičan sa penala za crno-bele i Partizan je na samo dva poena zaostatka – 59:57. Tomić dvaput ubacuje po jedno slobodno bacanje – Huventud je bio bez poena u prva četiri i po minuta u poslednjem kvartalu.

34′Ledej ubacuje jedno slobodno bacanje, a potom je kapiten Zagorac pogodio oba slobodna bacanja. Huventud ima velikih problema da organizuje napade, a atmosfera u Pioiru je zaista „električna“.

32′ – Partizan igra veoma borbeno u poslednjoj četvrtini u pokušaju da neutralizuje dvocifrenu prednost gostiju – kapiten Rade Zagorac se upisuje u strelce sa linije penala, a Smailagić postiže svoj četvrti poen, pa je vođstvo Huventuda umanjeno – 59:53.

30′Simon Birgander pogađa na asistenciju Busketsa za rezultat sa kojim se završava treća četvrtina 59:49.

29′Brodžijanski svojom prvom trojkom na meču ponovo donosi gostima +11, ali sa druge strane istom merom uzvraća Kevin Panter, pa je rezultat 57:49 za Huventud.

28′ – Mngoo bolje u ovim trenucma ima Huventud i poenima Džoela Pare van linije tri poena stiže do prve dvocifrene prednosti – 54:43. Prethodno su u seriji 7:2 pogađai Buskets, Tomić i Para.

26′ – Posle pogotka za dva poena Dalasa Mura Partizan prilazi na samo -4 – 43:47.

23′Nemanja Dangubić je „trojkom“ prodrmao Partizan i publiku i upisao se u strelce, a španski predstavnik posle poena Felisa dolazi do +6 – 45:39.

22′Kuruc dobro otvara drugo poluvreme i na Avramovićevu asistenciju postiže svoj šesti poen. Sa druge strane Tomić pogađa za 41:36. To je već osma asistencija za iskusnog Paua Ribasa.

Posle 20 minuta u „starom“ ambijentu Pionira Huventud ima prednost od pet poena, a primetno je da domaći ne uspevaju da nametnu svoju igru u napadu. Najefikasniji u Obradovićevom timu je Zek Ledej sa 10 poena i 4 skoka, a Dalas Mur i Kevin Panter su ubacili po 6. U ekipi Karlesa Durana Derek Vilis ima 9, Džoel Para 8, a Pau Ribas 6 poena.

20′ Avramović sa linije penala smanjuje na 37:34, a Andres Felis postavlja rezultat sa kojim se ide na odmor – 39:34.

19′ – Upisao se i Ante Tomić, a Vilis ubacje svoj deveti poen za 35:29. Međutim, na drugoj strani ponovo trojku postiže Mur, pa je Partizan na -3.

18′ – Stao je napad Partizana, ali posle lepe akcije Avramović na asistenciju Smailagića ubacuje poene pod košem za 33:29.

16′ – Iskusni plejmejker Pau Ribas se upisuje u strelce trojkom, a podom opet pogađa van linije 6,75 za vođstvo gostiju 31:27.

14′Obradović iz igre izbacuje startere, a u strelce se upisuje trojkom Dalas Mur, potom izjednačenje Huventudu donosi Pep Buskets.

13′Vladimir Brodžijanski ubacuje četiri poena, pa je vođstvo Katalonaca 23:22.

11′Ledej igra odlično – otvara drugu četvrtinu trojkom i Partizan ima +5.

10′Kevin Panter postiže nove poene, a Balša Koprivica poentira posle ofanzivnog skoka za 19:17 za domaće na kraju prve četvrtine.

8′ – Posle poena Simona Birgandera Huventud vodi 17:15.

6′ – Partizan se vrlo brzo vraća u meč posle lošeg starta, a tvorac preokreta je Zek Ledej. On prvo pogađa uz dodatno slobodno bacanje, koje koristi, zatim je dvaput sa linije penala neprecizan Kuruc. Letonac se potom upisuje u strelce, Ledej opet pogađa i posle četvrtog poena Pantera rezultat je 11:11.

5′Vilis postiže svoj sedmi poen, a razlika je +9 – 11:2. Prve poene za Obradovićev tim na meču postigao je Kevin Panter.

3′ – Raspoložen je Vilis, pa posle njegovih poena Huventud ima 6:0. U međuvrmenu su za Partizan promašili Ledej, Kuruc i Smailagić.

2′ – Prve poene na meču postiže Vilis, pa Huventud vodi 2:0.

Navijači Partizana priredili su fantastičan doček Željku Obradoviću u hali Aleksandar Nikolić, a duelu sa Huventudom prisustvuje i legenda svetskog boksa – Roj Džons Junior.

Partizan meč otvara u petorci Aleksa AvramovićKevin PanterRodions KurucAlen Smailagić Zek Ledej. Huventudova startna petorka je Pau RibasGiljem VivesDerek VilisDžoel ParaAnte Tomić.