Litvanci namučili Partizan

ULEB Eurocup 17. nov. 202122:09 > 18. nov. 2021 9:137 komentara
Alen Smailagić, Nemanja Dangubić, Željko Obradović, Partizan
Srdjan Stevanovic/Starsport

Košarkaši Partizana u uzbudljivom meču petog kola Evrokupa u "Štark Areni" pobedili su Lietkabelis rezultatom 84:77.

Ekipa iz Humske zabeležila je četvrti trijumf i sa Huventudom i Lokomotivom je lider grupe A, dok su Litvanci zabeležili treći poraz.

Povezane vesti

Ekipa Željka Obradovića je od prvog do poslednjeg minuta imala prednost, ali nikako nije uspevala da prelomi duel protiv žilavih i od Nenada Čanka dobro vođenih Litvanaca.

Partizan je posle dva uzastopna poraza (Andora, Crvena zvezda) bio pod imperativom, međutim, imao je mnogo problema pred nešto više od 6.000 navijača u Štark areni.

Crno-beli su u nekoliko navrata imali dvocifrenu prednost, a kada je Dalas Mur u 32. minutu poentirao za 73:60 malo ko je verovao da Litvanci još jednom mogu da se vrate i završnicu učine zanimljivom.

Ipak, uporni Lietkabelis je napravio seriju, a trojkom Gediminasa Orelika na 99 sekundi pre kraja približili su se na 80:77. Gosti su mogli i do izjednačenja, a Kevin Panter je košem 11 sekundi pre kraja rešio i poslednju dilemu.

Zek Ledej je bio najefikasniji sa 19 poena (5sk), po 13 su upisali Alen Smailagić (12sk) i Gregor Glas (3/8 za tri), Aleksa Avramović (7as) i Balša Koprivica su dodali po 12, a Panter 11.

SofaScore

U poraženoj ekipi Orelik je zabeležio 19, a Kristupas Zemaitis i Kaspars Beržins po 12, dok je Vitenis Lipkevičijus imao 7 poena, 10 skokova i 7 asistencija.

Crno-beli u sledećem kolu (8.12) gostuju Metropolitanu, a Lietkabelis na svom terenu igra sa Huventudom.

Uživo:

Crno-beli su meč počeli u postavi: Avramović, Panter, Dangubić, Ledej i Koprivica.

Đorđe Gagić, ostoja Mijailović, Nenad Čanak

Dobro je Partizan počeo meč, a posle zakucavanja Ledeja rezultat je 8:2 u 3. minutu.

Beograđani u 5. minutu imaju pet poena prednosti – 13:8, ali evidentno je da Litvanci nisu ni malo naivan protivnik.

Ledej iz desnog „kornera“ postiže trojku, Partizan vodi 16:8 u 7. minutu. Gosti uzvraćaju istom merom (16:11).

Nema mnogo ‘vatre’ na terenu, ali ni na tribinama Arene…

Beograđani su prvu četvrtinu dobili 20:14. Daleko je to od onoga što Obradović očekuje od svog tima…

Beržins pogađa drugu uzastopnu trojku za Lietkabelis – 20:17 u 11. minutu. Prve poena za crno-bele u drugom periodu postiže Kevin Panter (2+2+1), ukupno ima devet za 25:17 u 13. minutu. Serija Partizana 5:0. Tajm-aut za Čanka.

Trojkom mladog Glasa domaći su u 14. minutu prvi put došli do dvocifrene prednosti – 30:20. Lietkabelis uzvraća sa dve trojke (30:26) i Obradović je primoran da zatraži tajm-aut na nešto manje od pet minuta pre odlaska na odmor.

Glas posle minute odmora pogađa dve vezane trojke! Partizan ponovo ima dvocifrenu prednost (36:26), a Čanak traži tajm-aut u 17. minutu.

Ponovo dve trojke gostiju, ponovo serija 6:0 i novi tajm-aut za crno-bele kod rezultata 36:22 na dva minuta i šest sekundi pre kraja druge četvrtine.

Serija Lietkabelisa 8:0 i samo plus 2 za domaće (36:34). Smailagić trojkom prekida nalet Litvanaca.

Partizan na poluvremenu ima samo pola koša prednosti – 39:38.

Po devet poena za tim iz Humske postigli su Panter, Ledej i Glas, Smailagić pet, Koprivica četiri i Avramović tri. Partizan za tri šutira 6/13. Kod gostiju Beržins ima deset, Zemaitis devet, a Orelik šest poena.

Avramović postiže prvi koš u drugom poluvremenu – 41:38 u 22. minutu.

Partizan je serijom 9:0 u 24. minutu ponovo uspeo da dođe do dvocifrene prednosti – 50:40.

Koprivica posle skoka u napadu u 25. minutu donosi maksimalnih plus 12 za svoj tim – 54:42.

Ponovo Lietkabelis odgovara i serijom 6:0 se vraća u meč – 54:50. Partizan je ponovo na plus 10 posle serije 6:0 – 60:50 u 28. minutu.

Orelik posle prekršaja Ledeja ima tri slobodna bacanja – pogađa sva tri za 66:60 za konačnih 66:60 nakon tri četvrtine.

Prve poene u poslednjoj deonici postiže Smailagić – trojka centra Partizana za 69:60 u 31. minutu. Poentira i Glas u sledećem napadu, pa Mur i serijom 7:0 domaći tim je došao do najvećih 73:60 u 32. minutu. Tajm-aut za goste.

Litvanci se vraćaju, odlični Orelik pogađa trojku za 73:66 u 34. minutu. Serija Lietkabelisa 6:0. Avramović posle duže pauze poentira za domaće i to sa linije penala – 75:66 na nešto manje od pet minuta pre kraja.

Smailagić na 3:10 minuta pre kraja pogađa trojku za nešto mirniji finiš – 78:69.

Serija gostiju 6:0 i tajm-aut Obradovića kod rezultata 80:77 na minut i 38 sekundi pre kraja. Imao je Lietkabelis napad za izjednačenje, ali je odbrana Partizana bila dobra…

Smailagić na 42 sekunde pre kraja, zakucava, ali je vreme za napad isteklo isteklo. Radičević je promašio trojku za izjednačenje, a Panter pogodio za 82:77 na 11 sekundi pre kraja.

Smailagić je promašio dva penala, a šest sekundi pre kraja Dangubić je poentirao za konačnih 84:77.