Partizan oscilirao, Ledej blistao

ULEB Eurocup 6. apr 202221:43 > 23:12 0 komentara
Zek Ledej

Košarkaši Partizana u 18. kolu Evrokupa pobedili su Trento u gostima rezultatom 79:63 i grupnu fazu takmičenja završili na drugoj poziciji sa učinkom 12-4.

Povezane vesti

Crno-beli su još ranije obeznedili drugu poziciju i u osmini finala će se sastati sa Bursom, sedmoplasiranim timom grupe B, dok je italijanska ekipa poslednja sa 1-15.

Beograđani su i u Trentu imali značajnu podršku sa tribina, ali trener Željko Obradović i pored trijumfa sigurno neće biti najzadovoljniji. Tim iz Humske je imao mnogo padova, dozvoljavao je rivalu da se vrati iz velikog minusa, ali na kraju je zabeležio očekivani trijumf pred start doigravanja.

Partizan je loše počeo duel, Trento je uglavnom imao prednost, međutim, u drugoj četvrtini sve se promenilo. Crno-beli su zaigrali mnogo ozbiljnije u odbrani, pogodili su neke šuteve i trojkom ZEka Ledeja u 17. minutu došli do 13 poena viška – 35:22.

SofaScore

Srpski tim je na poluvreme otišao sa rezultatom 37:29, ali veliki pad u igri u trećoj deonici koštao je Beograđane. Trento je serijom 10:0 preokrenuo i na nešto manje od tri minuta pre kraja tog dela meča preokrenuo – 51:49.

Usledio je brz odgovor tima iz Humske, koji je serijom 12:2 uspeo da obezbedi solidnih osam poena prednosti pred poslednju deonicu – 61:53.

Gosti su u četvrtoj četvrtini povratili dvocifrenu prednosti i rutinski odradili posao.

Zek Ledej je odigrao sjajan meč sa 20 poena (5/9 za dva, 2/3 za tri, 4/4 slobodna bacanja) uz 13 skokova i po 2 asistencije i ukradene lopte, Dalas Mur je dodao 12, Jam Madar 10 (1/9 za dva, 1/3 za tri), 8 skokova, 4 asistencije i 3 ukradene lopte, a Aleksa Avramović 8 uz 4 asistencije. Crno-beli si imali čak 49 skokova u odnosu na 30 Trenta.

U domaćem timu dvocifreni su bili Kameron Rejnolds sa 15 i Dominik Džonson sa 13 poena.

Crno-bele za vikend očekuje meč ABA lige sa Megom.

U grupi A u sredu je Metropiltan (Kamings 22, Hanter 19) dobio Lietkabelis (Gagić 10p, 6sk) 76:69 i obezbedio treće mesto, dok su Litvanci peti. Andora se trijumfom u gostima protiv Šlonska 95:91 izborila za četvrtu poziciju, a Turk Telekom je pobedom protiv Hamburga 95:70 došao do šestog mesta.