Partizan posle drame pobedio Slask!

ULEB Eurocup 15. dec 202122:21 > 16. dec 2021 0:29 17 komentara
Gregor Glas
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Partizana u sedmom kolu Evrokupa pobedili su poljski Slask iz Vroclava rezultatom 75:73 i sa učinkom 6-1 lideri su grupe A.

Crno-beli su se kockali, bili su na pragu senzacionalnog poraza, ali je ekipa Željka Obradovića serijom 7:0 preokrenula i upisala treći uzastopni trijumf u Evropi.

Poljski tim je na dva minuta pre kraja imao pet poena prednosti (73:68), ali su crno-beli u ključnim momentima „stegli“ odbranu i zahvaljujući poenima Alekse Avramovića i Nemanje Dangubića upisali važan trijumf, pogotovo ako se zna da je Lokomotiva danas poražena od Hamburga.

Ekipa slovenačkog trenera Andreja Urlepa odlično je počela utakmicu u „Štark areni“, vodila je 15:8, ali je tim iz Humske serijom 18:0 lako preokrenuo i kada je ubrzo došao do 13 poena prednosti (30:17) činilo se da neće imati većih poteškoća iako u sastavu ponovo nije bilo najboljeg strelca Kevina Pantera.

Ipak, Slask je koristio sve propuste i brojne Partizanove uspone i padove i sve vreme je održavao priključak za crno-belima.

Domaći tim je u 32. minutu zbog grčeva u obe noge ostao bez prvog strelca Gregora Glasa, a Kerem Kanter je na 2:44 pre kraja pogodio trojku za prednost gostiju 71:68, prvu posle prve četvrtine. Turski igrač je svom timu doneo i plus pet, ali je uspedila serija domaćih za šesti trijumf u Evrokupu.

Glas je meč završio sa 18 poena, tri skoka i pet asistencija, Uroš Trifunović sa 12, a Zek Ledej (7sk) i Avramović po 10.

SofaScore

U poraženoj ekipi Kanter je zabeležio 21 poen i osam skokova, a Aleksander Dževa i Ivan Ramljak (8sk, 3as) po 12.

Partizan u sledećem kolu gostuje Lokomotivi, a Slask dočekuje Huventud.

Partizan ima učinak 6-1, Lokomotiva, Huventud i Andora 5-2, Turk Telekom 4-3, Lietkabelis i Metropolitan 3-4, Hamburg 2-5, a Slask i Trento 1-6.

Uživo:

Startna postava Partizana: Avramović, Glas, Dangubić, Ledej i Smailagić. U dvorani je oko 5.000 gledalaca.

Prvo koš na utakmici postigao je Smailagić sa linije penala, a uzvratio je Ramljak za 1:2.

Duško Vujošević

Poljaci su nešto bolje počeli, u 3. minutu gosti vode 7:5. Crno-beli su u sporom ritmu ušli u meč… Kerem Kanter, mlađi brat košarkaša Bostona Enesa Kantera, pogađa za 9:5 za Slask na isteku četvrtog minuta meča.

Avramović posle dužeg vremena poentira za Partizan uz dodatan penal – 8:9.

Kanter još jednom, pa potom zakucavanje Dževe za maksimalnih 15:8 u 6. minutu.

Tajm-aut za ljutog Obradovića i sećanje u čast Harisa Brkića, koji je preminuo na današnji dan pre 21 godinu.

Serija Partizana 6:0 posle reakcije trofejnog trenera. Urlep je primoran da traži tajm-aut kod rezultata 14:15.

Obradović je upario Smailagića i Koprivicu, a na u petorci su još Madar, Trifunović i Glas.

Trojka Trifunovića, pa koš Glasa za vođstvo Partizana 19:15 na nešto više od minut pre kraja prve četvrtine. Serija 11:0, a gosti su bez koša više od četiri minuta.

Glas pogađa i trojku, a crno-beli zahvaljujući seriji 14:0 vode posle prve četvrtine 22:15. Glas je najefikasniji sa devet poena, Avramović ima pet. Na drugoj strani Dževa je upisao šest poena.

Koprivica i Glas nastavljaju tamo gde su stali u prvoj četvrtini  – serija Partizana 18:0 za prvu dvocifrenu prednost 26:15 u 12. minutu. Slask posle sedam minuta konačno poentira. Posle koša Trifunovića u kontri bilo je 30:18, a gosti su serijom 5:0 uspeli da zadrže priključak – 30:23.  Usledila je trojka Ledeja sredinom drugog perioda za 33:23.

Kevin Panter

Avramović u kontri poentira na asistenciju Ledeja za 37:27 na manje od dva minuta pre odlaska na odmor. Slask se ponovo vraća i na 39 sekundi pre kraja druge četvrtine na semaforu piše 37:32.

Džastis pogađa trojku i kompletira seriju 8:0. Partizan na poluvremenu vodi 37:35.

Glas je postigao 11 poena, Avramović sedam, Koprivica šest, Trifunović pet, Madar četiri… Zagorac, Kuruc i Miletić nisu ulazili u igru. U poljskom timu Ramljak ima osam, a Džastis i Dževa po šest.

Partizan drugo poluvreme počinje u sastavu: Madar, Glas, Trifunović, Smailagić i Koprivica. Nema mnogo uzbušenja, posle poena Koprvice rezultat je 42:38 u 24. minutu.

Hamburg je iznenadio Lokomotivu i posle velikog preokrata savladao ruski tim. Ekipa iz Krasnodara je upisala drugi poraz, a Hamburg drugu pobedu.

Crno-beli su se serijom 5:0, uz novu trojku Glasa, „odlepili“ na 47:40 na nešto manje od pet minuta pre kraja treće četvrtine.

Raspoloženi Glas prekida period bez koša na obe strane – 49:40 u 29. minutu.

Na terenu je i Kuruc koji se oporavio od povrede. Partizan u poslednji minut trećeg perioda ulazi sa osam poena prednosti – 54:46. Brza serija Slaska 6:0.

Partizan ima samo dva poena prednosti pred odlučujućih 10 minuta – 54:52. Glas je postigao sedam poena u ovoj deonici.

Prva četiri poena u četvrtoj četvrtini za Partizan postihao je Ledej – 58:54 u 32. minutu. Glas je povredio nogu i uz pomoć saigrača napustio je teren.

Zakucavanje Trifunovića u kontri (60:56), uz nesportski faul, i baš težak pad. Odmah je u teren utrčao doktor Moma Jakovljević, ali, srećom, sve je u redu. Samo posekotina… Crno-beli u 34. minutu vode 61:56, ali Kanter pogađa – 61:58. Koprivica izlazi iz igre zbog pet ličnih.

Mur iz kornera pogađa trojku u 36. minutu, ali u sledećem napadu vraća Karolak – 66:63.

Peta lična i Smailagiću na 4:18  minuta pre kraja. Zagorac prvi put na terenu. Kanter pogađa i dodatnim penalom izjednačuje 68:68 na četiri minuta pre kraja.

Trojka Kantera u poslednjoj sekundi napada 71:68 na 2:44 do kraja, Slask vodi posle mnogo vremena! Prvi put posle 15:14. Trifunović se vratio na teren.

Partizan nije realizovao napad posle tajm auta, a Kanter je još jednom precizan – 73:68 na 1:58 minuta pre kraja. Novi tajm aut za Obradovića.

Još jedan prokockan napad domaćih, Trifunović je pogrešio, ali Karolak ne pogađa na drugoj strani. Avramović u kontri smanjuje na 73:70. Tajm aut za Slask, do kraja je još minut i 23 sekunde.

Kanter nije pogodio za tri posle dobre odbrane Partizana. Ušlo se u poslednji minut… Ledej i Dangubić nisu uspeli da poentiraju, a potom još jednog prokockanog napada gostiju fauliran je Dangubić. Do kraja je jpoš 20 sekudni, dva penala za domaće. Dangubić pogađa oba penala – 72:73.

Ledej je presekao napad gostiju, a Dangubić posle ofanzivnog skoka doneo prednost Partizanu – 74:73. Serija 6:0, još pet sekudni je do kraja, tajm aut za goste.

Kolenda je poreuzeo odgovornost, ali se „zabio“ u igrače Partizana i loptu izbacio u aut. Devet desetinki do kraja.

Fauzliran je Avramović, koji je pogodio jedno bacanje za konačnih 75:73.