Partizan deklasirao Turke u punom Pioniru!

ULEB Eurocup 27. okt. 202122:14 > 23:1620 komentara
Alen Smailagić
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Partizana ubedljivo su pobedili ekipu Turk Telekoma u drugom kolu grupe A Evrokupa rezultatom 85:59.

Crno-beli su u punoj dvorani „Aleksandar Nikolić“, pred 6.136 gledalaca, ostvarili drugi trijumf, dok je turski predstavnik upisao prvi poraz.

Ekipa Željka Obradovića je odigrala još jedan dobar meč i nošena sjajnom podrškom sa tribina lako je izašla na kraj sa ambicioznim klubom iz Ankare.

Kevin Panter i Alen Smailagić su ‘načeli’ goste u prvoj četvrtini, a početkom druge prvi put su došli do dvocifrene prednosti – 26:16. Turk Telekom je uspeo da se vrati na 30:28, ali su domaći serijom 11:0 obezbedili, do tog trenutka, maksimalnih 41:28.

SofaScore

Na odmor se otišlo se ‘samo“ sedam poena viška (41:34), ali kako je vreme prolazilo domaći tim bio je sve sigurniji i u poslednju deonicu je ušao sa ogromnih plus 23 – 64:41.

Već tada je bilo jasno da je meč rešen, a Obradović je iskoristio priliku da svim momcima ukaže šansu, održi visok nivo igre na obe strane terena, i odmori nosioce igre.

Grupa A – 2. kolo

Huventud – Hamburg 73:56

Lietkabelis – Lokomotiva 84:85

Partizan – Turk Telekom 85:69

Andora – Trento 85:73

Metropolitan – Slask 86:83

Tabela: Partizan 2-0, Huventud 2-0, Lokomotiva 2-0, Lietkabelis 1-1, Andora 1-1, Metropolitan 1-1, Turk Telekom 1-1, Slask 0-2, Hamburg 0-2, Trento 0-2.

Posle trojke Jama Madara u 38. minutu bilo je maksimalnih 82:55.

Panter je bio najefikasniji sa 19 poena (5/5 za dva, 1/6 za tri), uz po 3 skoka i asistencije za svega 18 minuta na parketu, Smailagić je upisao 13 (2/2 za dva, 3/5 za tri), Madar 12, borbeni Aleksa Avramović je imao 10 i 3 asistencije, Dalas Mur 8, a Balša Koprivica 5, uz 7 skokova.

Kod gostiju istakli su se Džadžuan Džonson sa 14 i Eron Herison sa 13 poena.

Crno-beli u sledećem kolu dočekuju Huventud, dok Turk Telekom na svom terenu igra sa poljskim Slaskom.

Uživo:

Startna postava Partizana – Avramović, Panter, Kuruc, Ledej i Smailagić. Dvorana „Aleksandar Nikolić“ je puna.

Crno-beli su postigli prvi koš, trojka Smailagića posle minut i po za 3:0. U sledećem napadu trojku je iz kornera pogodio i Ledej – 6:0.

Partizan ima ogromnu podršku sa tribina, neverovatna energija u „Pioniru“…

Herison, koji je letos zajedno sa Elisom iz Olimpijakosa došao u Turk Telekom, sa penala postiže prve poene za goste, potom i Demir pogađa daleku trojku za 6:5 u 4. minutu.

Tvrdo se igra na obe strane terena, a ono što bi moglo da zabrine Obradovića su već dve lične Pantera u ranoj fazi meča.

Trojka Pantera za 14:7. Posle dobre odbrane poentirao je i Madar. Serija domaćih 8:0 za 16:7 u 7. minutu. Tajm-aut za Turk Telekom.

Panter je sva tri puta precizan sa linije slobodnih bacanja – 21:12 na nešto manje od minut i po pre kraja prve četvrtine.

Partizan posle prve četvrtine vodi 21:12. Domaći nisu izašli iz bonusa u uvodnoj deonici.

Drugom trojkom Smailagića domaći su u 13. minutu došli do prve dvocifrene prednosti – 26:16.

Turk Telekom nikako ne posustaje. Iskusna gostujuća ekipa je serijom 12:4 uspela da se približi na 30:28 u 17. minutu i natera Obradovića da zatraži tajm-aut.

Nalet turskog tima prekinuo je zakucavanjem raspoloženi Smailagić, a potom su Avramović i Ledej ubacioli po dva penala i smirili goste – 36:28.

Serija Partizana 9:0 za maksimalnih 39:28 u 19. minutu. I Kuruc je siguran sa linije penala, serija 11:0, za 41:28.

Smailagić, kao i Panter, ima tri lične greške. Demir u poslednjoj sekundi ubacuje trojku.

Partizan na poluvremenu vodi 41:34.

Smailagić je najefikasniji sa 10 poena, Panter ima 9, Avramović 7, Ledej 5… Na drugoj strani prednjače Džonson sa 9, Demir sa 8 i Herison sa 7 poena.

Madar trojkom ‘otvara’ drugo poluvreme – 44:34. Izraelac posle asistencije postiže još jedan koš – 46:34. Gosti poentiraju posle tri minuta igre u drugom poluvremenu – trojka Herisona za 46:37.

Avramović u 16. minutu pogađa trojku, potom bacanjem u reklame podiže publiku na noge, a Panter donosi maksimalnih plus 15 – 52:37. Tajm-aut za goste.

Kapiten Zagorac, pa Smailagić trojka za ogromnih 59:39 u 18. minutu!

Dalekometna trojka Mura za +21 (62:41) na minut i po pre kraja treće četvrtine.

Partizan je treći period dobio 23:7 i u poslednjih deset minuta ulazi sa velikih 64:41.

Crno-beli su u poslednjoj četvrtini održavali sigurnu prednost, bilo je i plus 25 (74:49), i mirno meč priveli kraju. Šansu u poslednjoj deonici dobio je i Uroš Trifunović koji je igrao sa zaštitnom maskom.

Oglasio se i predsednik Partizana Ostoja Mijailović.

Trojka Madara za 82:55 na nešto više od dva minuta pre kraja.

Meč je završen pobedom Partizana 85:59.