„Prodate lopte i laki poeni – to može da nas košta“

KK Partizan NIS

Košarkaši Partizana u utorak su pobedom u Hamburgu započeli novu sezonu u Evrokupu – tokom najvećeg dela meča izabranici Željka Obradovića igrali su veoma dobro, ali su na kraju velikom serijom košarkaši domaćih uspeli da u velikoj meri „istope“ prednost srpskog tima. Košarkaši crno-belih Nemanja Dangubić i Uroš Trifunović posle meča izjavili su da će iz ove utakmice tim imati mnogo toga da nauči.

Partizan je slavio rezultatom 106:97, iako je u trećoj četvrtini imao vođstvo od čak 28 poena.

Povezano:

Dobra stvar je da smo započeli takmičenje u EK pobedom. Igrali smo neke sjajne minute, ali smo takođe imali i mnogo izgubljenih lopti i na tome moramo da radimo. Srećni smo što imamo priliku da učimo iz svojih grešaka posle pobede. Uvek je lakše prihvatiti te greške posle pobede nego posle poraza“, izjavio je Nemanja Dangubić, koji je duel okončao sa 10 poena (2/3 za tri poena, 4/4 penali), 3 skoka i 2 asistencije.

Možemo da budemo zadovoljni pobedom. Na početku smo stekli veliko vođstvo, ali Hamburg nije odustajao i svojom agresivnošću su se umalo vratili u meč. Imali smo mnogo izgubljenih lopti, to je problem. Dozvolili smo i neke veoma lake poene, a to u budućnosti može da nas košta“, rekao je Uroš Trifunović, koji je odigrao nešto manje od sedam minuta u Hamburgu i nije se upisao u strelce.

Naredni meč Partizan igra u subotu u Beogradu protiv Krke u okviru petog kola ABA lige, a naredne naredne srede nastavlja takmičenje u Evrokupu utakmicom protiv Turk Telekoma na domaćem terenu.

Utakmice Evrokupa, uključujući mečeve Partizana, ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, TotalTV i D3 platformama. Možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže! (PROMO)