Prvi poraz Metropolitana, drama u Partizanovoj grupi

ULEB Eurocup 2. feb 202121:58 > 22:53 4 komentara
ABA/Mornar/MEDIA Pro

Košarkaši Trenta pobedili su Metropolitan u 4. kolu grupe F rezultatom 67:57 i dodatno zakomplikovali borbu za plasman u četvrtfinale Evrokupa.

Italijanski predstavnik je upisao drugi trijumf (2-2), dok je ekipa trenera Jurija Zdovca zabeležila prvi poraz. U sredu se u Beogradu sastaju Partizan i Lokomotiva, a oba tima imaju učinak 1-2.

Francuski tim je u prvoj četvrtini imao osam poena prednosti, ali je Trento u drugom periodu bio mnogo bolji i na odmor je otišao sa vođstvom 33:28.

Domaći su sredinom treće četvrtine došli i do maksimalnih plus 11, međutim, Metropolitan se serijom 13:4 uspeo da se vrati i u odlučujućih deset minuta uđe sa rezultatom 47:45.

Zvodvoc tim je u 35. minutu vodio 55:53, ali je Trentno serijom 14:2 za 67:57 na 66 sekundi pre kraja definitivno rešio pitanje pobednika.

Luk Mej bio je najefikasniji sa 15 poena, a po 12 su postigli Geri Braun, Džeremi Morgan i Džejkori Vilijams.

Na drugoj strani Dejvid Mišino i Bastien Pino su zabeležili po 11 poena.

Trento posle jednomesečne pauze, 3. marta, dočekuje Partizan, a Metropolitan gostuje Lokomotivi.

Monako je u grupi E na svom terenu savladao Huventud 97:82 i na prvom mestu izjednačio sa timom iz Badalone sa skorom 3-1.

Rob Grej sa 23 i Džalel O’Brajen sa 21 poenom bili su najbolji u timu iz Kneževine, a kod Huventuda Nenad Dimitrijević je zabeležio 15 poena, uz po 4 skoka i asistencije, a Žoel Para 14.

Nanter ima 1-2, a Unikaha 0-3.