Pulen i Edžim za dramatičnu pobedu COL na Kanarima

ULEB Eurocup 19. okt 202123:48 > 20. okt 2021 0:03 0 komentara
Jurica Golemac
KK Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Košarkaši Cedevita Olimpije uspešno su započeli novu sezonu Evrokupa – rezultatom 79:77 su u dramatičnoj završnici savladali špansku Gran Kanariju za prvu pobedu u sezoni.

Najzaslužniji za pobedu Ljubljančana bio je Džejkob Pulen – doskorašnji bek Mornara je meč završio sa 27 poena (6/13 iz igre, 5/5 penali), a pratio ga je Jaka Blažič sa 18 poena, 8 skokova i 4 asistencije. Melvin Edžim zabeležio je 12 poena i 6 skokova.

U poraženom timu Nikolas Brusino imao je 20 poena, a pratili su ga Dilan Enis i Mikel Salvo sa po 12 poena.

Utakmica je krenula mnogo bolje po domaće, koji su u finišu prve četvrtine imali i 14 poena viška. Ipak, ubrzo se tim Jurice Golemca vratio u egal, tokom drugog poluvremena viđeno je smenjivanje u vođstvu u nekoliko navrata.

Domaći su bili nadomak pobede kada su na dva minuta do kraja posle slobodnih bacanja Nikolasa Brusina poveli sa 77:72. Međutim, tada su potpuno stali, a slovenački tim je poenima Melvina Edžima, a potom trojkom Džejkoba Pulena izjednačio rezulat. Zatim je Edžim ubacio dva bacanja na 42 sekunde do kraja i Cedevita je imala 79:77.

Gran Canaria Cedevita Olimpija grafika
SofaScore

Nadali su se domaći da će im napad proraditi u finišu, ali su prilike da Granki donesu pobedu ili produžetak propustili Ej-Džej Sloter i Dilan Enis.

U narednom kolu Cedevita će dočekati francuski Burg, dok će Gran Kanarija putovati u Patru na duel sa Promiteasom. Mečeve Evrokupa pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.