Partizan dalje od četvrtfinala posle lakog poraza u Trentu

Košarka 3. mar. 202122:00 > 22:42
Rashawn Thomas

Košarkaši beogradskog Partizana poraženi su u Trentu rezultatom 69:54 u petom kolu top 16 faze Evrokupa i na taj način u velikoj meri umanili šanse da se plasiraju među najboljih osam timova ovog evropskog takmičenja.

Partizan u poslednjem kolu 10. marta dočekuje Metropolitan u Ljubljani i moraće da pobedi ukoliko želi da, u slučaju da se ostali rezultati poklope, bude uključen u potencijalni krug timova sa polovičnim učinkom 3-3, u kojem bi presudila koš-razlika. Sve moguće kombinacije koje vode crno-bele u plej-of pročitajte na ovom linku.

Evrokup:

Partizan je bio konkurentan tim u prvom poluvremenu, ali je serija 13:2 domaćih u trećoj četvrtini rešila pitanje pobednika. Srpski predstavnik je imao dobru igru u odbrani u prvih 20 minuta i njom je uspevao da održi egal. Međutim, u nastavku je i defanziva postala problem za izabranike Saše Filipovskog, koji nisu imali snage za preokret, uprkos seriji 7:0 na startu poslednje deonice.

Najefikasniji u redovima crno-belih bio je Rašon Tomas koji je postigao 17 poena (7/17 iz igre, 2/4 penali), uz 4 skoka, 3 ukradene i 5 izgubljenih lopti. Niko više nije imao dvocifren broj poena – Nemanja Dangubić postigao je 8 poena (sve u prvoj četvrtini), a Ognjen Jaramaz (2/8 iz igre) i Nikola Janković (3/7) imali su po 7, s tim što je centar imao i 10 skokova.

U pobedničkoj ekipi Džakori Vilijams je bio najbolji sa 16 poena (8/11 iz igre), Geri Braun je dodao 13, a Viktor Senders 10 poena. Luk Mej je imao 9, a Kelvin Martin 8 poena.

Crno-beli su u Trentu nastupili bez Novice Veličkovića, Vila Mozlija i Erika Mike, a probleme sa povredama su pred meč imali Rade Zagorac i Markus Pejdž, iako su bili na parketu u Italiji.

U drugom duelu Grupe F, koji se takođe igrao u sredu, Lokomotiva Kubanj slavila je u Parizu protiv Metropolitana ubedljivim rezultatom 83:61.

Meč ste mogli da gledate u direktnom prenosu na Sport klubu 1, a TOK MEČA u tekstualnoj formi da pratite na našem sajtu.

33’ – Partizan posle poena Pejdža pravi seriju 7:0, ali domaći reaguju tajm-autom i ubrzo odbijaju napad srpskog tima. Pogađa Vilijams, pa Braun ubacuje pet poena zaredom i duel je praktično rešen jer na nešto manje od pet minuta do kraja Trento vodi 61:43.

Partizan je u trećoj četvrtini, baš kao i u drugoj upisao jednocifren broj poena – 9, pa 8. Za dva poena šutira užasnih 29 odsto, dok je procenat šuta za tri poena 31 odsto.

28’ – Posle poena Viktora Sendersa, Rašon Tomas sa druge strane ne pogađa iz niskog posta, a Ladurner odgovara novim poenima, pa je prednost za domaćina sve veća – 49:36. Partizan posle napada počinje da ima i velike probleme u defanzivi.

26’ – Partizan ima velikih problema u organizaciji napada, a gosti prave seriju 13:2 poenima Martina, Meja, Sendersa i Brauna. Filipovski reaguje tajm autom pri rezultatu 42-33 za domaće.

21’ – Pejdž pogađa za tri poena na startu trećeg perioda, ali potom kreće serija domaćih.

Imali smo neke dobre posede u odbrani, ali smo u napadu imali posede u kojima usled pritiska na naše plejmejkere nismo mogli da organizujemo napade„, izjavio je trener Partizana Sašo Filipovski na poluvremenu.

Na poluvremenu je u beogradskoj ekipi najefikasniji Dangubić sa 8 poena, 5 ima Tomas, a 4 Jaramaz. U Trentu je Vilijams ubacio 10 poena, a Luk Mej je dodao šest.

20’ – Sa druge strane Senders asistira Vilijamsu i na odmor se odlazi sa rezultatom 29:28 za domaće nakon veoma tvrdog i šuterski siromašnog poluvremena.

17’ – Posle slobodnih bacanja Ognjena Jaramaza srpski tim prilazi na -1, a potom pogađa Janković za vođstvo Partizana 28:27.

16’ – Više od pet minuta bilo je potrebno crno-belima da postignu prve poene u četvrtini posle koša Tomasa.

12’ – Posle poena Ladurnera i Meja domaćin je izjednačio na 19:19.

9’ – Janković je polovičan sa linije penala i postavlja rezultat sa kojim se odlazi na prvi odmor – 19:15.

7’ – Posle novih poena Vilijamsa trojku ubacuje i Džoš Perkins, a posle novog dalekometnog ubačaja Dangubića Partizan dolazi do +6 – 18:12.

5’ – Rašon Tomas ubacuje prvu trojku za ekipu Saše Filipovskog, a potom Dangubić sa pet vezanih poena donosi srpskom timu +2 – 10:8.

2’ – Partizan je u tvrdoj utakmici do prvih poena došao preko Jaramaza, a sa druge strane je Viliajms pokazao da će biti raspoložen večeras.

Partizan će krenuti u petorci Markus Pejdž – Ognjen Jaramaz – Nemanja Dangubić – Rašon Tomas – Nikola Janković.

Italijani kreću u postavi Kelvin Martin – Geri Braun – Toto Foraj – Džakori Vilijams – Luk Mej.