TT se kockao, ali prvi poraz Lokosa u Partizanovoj grupi

ULEB Eurocup 16. nov 202120:21 > 17. nov 2021 0:11 0 komentara
Eron Herison
Guliver Image / xKarolisxKavolelisx

Prvi meč petog kola grupne faze Evrokupa u utorak se igrao u Ankari, a domaći Turk Telekom je u A grupi rezultatom 88:85 savladao Lokomotivu Kubanj iz Krasnodara. Bio je to prvi poraz u sezoni za ruskog predstavnika, a beogradski Partizan, u slučaju pobede u sredu na Lijetkabelisom, može da izbije na čelo tabele.

Ekipa Jevgenija Pašutina je posle prvog poraza na skoru 4-1, dok je Turk Telekom na 4-2.

Evrokup:

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je američki bek Eron Herison sa 28 poena (8/12 iz igre, 7/8 penali) i 5 skokova, a pratili su ga Entoni Klemons sa 18, Aleks Peres sa po 11 poena i asistencija, Oktavijus Elis sa 11 i Tajler Enis sa 10 poena.

U poraženom sastavu istakao se Džonatan Motli sa 25 poena (9/16 iz igre, 7/7 penali), a Erik Mekolum je dodao 17 poena, mada se ispromašivao (5/18 iz igre). Alan Vilijams imao je 12 poena i 10 skokova. Srpski bek Ivan Paunić igrao je 11 minuta i za to vreme upisao je 2 poena (0/2 iz igre, 2/2 penali), 1 skok i 2 asistencije.

Tokom praktično čitavog meča vodio je Turk Telekom i delovalo je da će prilično lako naneti prvi poraz Rusima – imali su domaći +13 početkom poslednje četvrtine. Međutim, tada su se probudili Mekolum i Motli i došli do izjendačenja u finišu, ali su na kraju domaći izdržai i došli do bitne pobede.

U narednom meču Lokomotiva će dočekati „fenjeraša“ Trento, dok će Turk Telekom na gostovanje Andori.

Utakmice Evrokupa možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili, ukoliko niste korisnik SBB interneta, putem EON aplikacije uz EON pakete koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji za 799 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze.