Uzalud Jakinih 29, Virtus slavio posle 45 min, Teo 14+12

Košarka 2. mar. 202122:49 > 23:07
Miloš Teodosić
Printscreen

Košarkaši Virtusa iz Bolonje održali su maksimalni učinak u Top 16 fazi Evrokupa i obezbedili su prednost domaćeg terena, pošto su u Ljubljani bili bolji od Cedevita Oiimpije rezultatom 108:98 posle produžetka (posle 40 minuta bilo je 91:91). U poslednjem meču dana u Evrokupu Unikaha je u španskom derbiju kao gost bila bolja od Huventuda i otežala Kataloncima situaciju pred poslednje kolo u pogledu prolaza u četvrtfinale.

Delovalo je da će slovenačka ekipa doći do pobede kada je Jaka Blažič slobodnim bacanjima doeno Cedeviti prednost od tri poena na 16 sekundi do kraja. U sledećem napadu Miloš Teodosić je šutirao za tri poena i promašio, ali je u napadu skočio Vins Hanter.

Evrokup:

Lopta je došla do Marka Belinelija posle pasa Teodosića, a iskusni bek je pogodio i doneo dodatnih pet minuta svojoj ekipi. U produžetku je italijanski tim demonstrirao klasu i lako došao do nove pobede.

Najbolji kod pobednila bio je Kajl Vims sa 25 poena (10/14 iz igre) i 7 skokova, a Marko Belineli postigao je 16 poena (5/9 iz igre).

Miloš Teodosić imao je 14 poena (2/10 iz igre, 8/8 penali), 2 skoka, 12 asistencija i 6 izgubljenih lopti za 32 minuta na parketu. Stefan Marković je za 31 minut na parketu postigao 3 poena (1/4 iz igre), 2 skoka, 6 asistencija, 1 ukradenu i 2 izgubljene lopte.

Posle ove pobede ekipa Aleksandra Đorđevića je na 5-0, obezbedio je prvo mesto u Grupi G, a u sledećem kolu igraće protiv Burga na domaćem terenu.

Cedevita je sada na 3:2 i čeka je duel protiv Budućnosti, koja još ima teoretske šanse da se plasira dalje, devetog marta.

Unikaha je pobedom nad Huventudom 90:77 u gostima stigla do prve pobede u Grupi E, ali je bitnije to što je pokvarila idealnu šansu ekipi iz Badalone da obezbedi plasman u četvrtfinale Evrokupa.

Na taj način će Huventud morati da slavi devetog marta protiv Nantera u direktnom okršaju za najboljih osam timova takmičenja.

Najbolji u ekipi iz Malage bili su Haime Fernandes i Adam Vačinski sa po 22 poena, s tim što je Fernandes imao i 10 asistencija. Pratio ih je Aleks Butej sa 14 poena.

U poraženoj ekipi Feran Basas je ubacio 21 poen, Vladimir Brodžijanski imao je 12, a Ćabi Lopes-Arostegi 11 poena.

Mečeve Evrokupa pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.