Težak poraz Partizana u Ankari! Lesor 4/16 sa penala

ULEB Eurocup 25. jan. 202219:50 > 20:1847 komentara
Željko Obradović

Košarkaši Partizana ubedljivo su izgubili od Turk Telekoma u Ankari sa 85:71 u 11. kolu Evrokupa. Crno-beli su upisali drugi poraz zaredom, a ukupno treći u takmičenju i sad su na skoru 8-3. Turci imaju 6-5.

Posle poraza od Mege u ABA ligi, još jedan izuzetno loš meč odigrala je ekipa Željka Obradovića. Od finiša prve deonice je bila u zaostatku, vrlo brzo i dvocifrenom, i do kraja nije uspela da zapreti raspoloženom domaćinu kojeg je ne tako davno dobila u Beogradu 26 razlike.

Gotovo ništa nije išlo Beograđanima u glavnom gradu Turske. Ubacili su samo pet šuteva za tri poena (Dalas Mur tri) iz 17 pokušaja, a podatak da je Matijas Lesor sa linije za slobodna bacanja gađao 4/16 dovoljno govori u kakvom su raspoloženju bili. Otuda ni 33 bacanja, naspram 12 rivala, nisu pomogla Partizanu da izbegne težak poraz.

SofaScore

Dobro je Partizan otvorio utakmicu. Kevin Panter je posle ukradene lopte poentirao, zatim i Matijas Lesor na obruču, ali vrlo brzo je sve krenulo nizbrdo.

Kako su crno-beli padali, tako se domaćin uzdizao zahvaljujući odličnom šutu spolja. Predvođen Entonijem Klemonsom, koji je ubacio pet trojki iz pet pokušaja, Turk Telekom je već tokom druge deonice poveo 33:22 i zatim potpuno kontrolisao dešavanja u nastavku.

Samo je u par navrata tokom tog perioda bilo naznaka povratka Beograđana, koji su najbliže prišli na minus 6, ali je već od početka trećeg kvartala domaćin pobegao na dvocifrenu prednost i bez većih problema je sačuvao. Najveća razlika bila je na ulasku u poslednji period + 19 (65:46).

Pomenuti Klemons je meč završio sa 20 poena i osam asistencija. Džahuan Džonson i Džered Terel su ga pratili sa po 15.

Kod Partizana, Mur je imao 15 poena, Matijas Lesor 14 i osam skokova, Kevin Panter 14 poena i pet uhvaćenih lopti, Aleksa Avramović 10 poena i šest asistencija, a Zek Ledej 10 poena i četiri skoka.

Crno-beli u sledećem kolu gostuju Huventudu drugog februara. Turk Telekom čeka Šljonsk.

Meč iz minuta u minut mogli ste da pratite i uz naš sajt.

Poenima Kevina Pantera posle ukradene lopte otvoren je meč u glavnom gradu Turske, uzvratio je domaćin trojkom iz kornera, da bi se zatim u strelce upisao i Matijas Lesor – 4:3.

Usledila je serija promašaja na obe strane, uz nekoliko izgubljenih lopti. Posle nove trojke Telekoma, preko Klemonsa, turski tim je preuzeo vođstvo i čuvao ga sve do trojke Pantera za 12:11.

Uzvratio je raspoloženi Klemons novim šutem van linije 6.75, a potom Lesor nije iskoristio 2+1 – 14:14.

Napravio je Telekom seriju 5:0, koju je prekinuo Lesor sa penala. Loše izvode bacanja crno-beli, u finišu prve deonice su na 2/7.

Prva četvrtina: Turk Telekom – Partizan 21:18.

Sjajnom akcijom i trojkom, pa zatim dugom dvojkom Terela, Turk Telekom je otvorio drugi kvartal i pobegao na 26:18. Eksprsan tajm-aut Obradovića.

Prvi poeni Partizana u drugom kvartalu ujedno su bili i prvi poeni za Alena Smailagića na meču.

Nastavlja Telekom sa znatno boljom igrom i dobrim šuterskim ritmom. Dokins je ubacio novu trojku iz kornera za odlazak na 31:22.

Kontra-napad domaćina i poeni pod faulom Dokinsa za prvi dvocifreni plus – 33:22.

Serija 5:0 Partizana prekinuta je istom merom domaćina. Poeni Terela, pa još jedna trojka Klemonsa i Turci su ponovo na +11 (38:27).

Nastavljaju se problemi Partizana sa linije za slobodna bacanja, konkretno Lesora koji ima 2/8.

Uspeo je Partizan da se konsoliduje u finišu i dođe na jednocifreni minus, ali je Klemons ponovo ubacio trojku iz čoška u poslednjoj seknudi poluvremena.

Poluvreme: Turk Telekom – Partizan 43:32.

Izuzetno mali broj poena od početka drugog poluvremena. Za više od četiri minuta po četiri poena su ubacila oba tima – 47:36.

Raste prednost Turk Telekoma. Posle poena Džonsona u kontra-napadu, domaći tim je došao na najvećih +15 (53:38).

Nalet turskog rivala prekinuo je Dalas Mur. Najpre poeni sa penala u dva navrata, pa zatim trojka iz step-beka – 55:45.

Posle izgubljene lopte Zagorca usledila je kazna – trojka Dokinsa na ulasku u poslednji minut – 58:45.

Fantastičan potez Outa u poslednjoj akciji i teško polaganje za velikih +14.

Treća četvrtina: Turk Telekom – Partizan 60:46.

Potpuno izmiče utakmica iz ruku Partizana. Serija 5:0 domaćina za ogromnih +19 – 65:46.

Pogodio je Panter 2+1 i primakao crno-bele na 65:50, ali je ekspresno uzvratio Terel trojkom iz driblinga.

Šest poena u nizu ubacio je Partizan, Elis je prekinuo niz, da bi brzu trojku upisao Mur – 70:59.

Klemons je petom trojkom iz isto toliko pokušaja odbio nalet Beograđana, zatim su poentirali Lesor i Elis pod košem – 75:61.

Raspoloženi Mur čuva nadu Partizana – trojka za 75:64 na četiri i po minuta do kraja.

I taj nalet je Turk Telekom odbio i krupnim koracima ide ka trijumfu.

Kraj: Turk Telekom – Partizan 85:71.