Preokret Virtusa u Kneževini, 13 poena Gagića

ULEB Eurocup 9. dec 202023:30 > 23:33 0 komentara
Srdjan Stevanovic, Getty Images Sport

Košarkaši Virtusa iz Bolonje u 9. kolu grupe C Evrokupa posle velikog preokreta pobedili su Monako u gostima rezultatom 74:68.

Ekipa Aleksandra Đorđevića, koji je u ponedeljak dobio otkaz, a dan kasnije se vratio na klupu Italijana, zadržala je maksimalan učinak (8-0), dok tim iz Kneževine ima skor 4-3.

Monako je u finišu prvog poluvremena imao 19 poena prednosti (40:21), a Virtus je u trećem periodu uspeo koliko-toliko da se vrati i u poslednjih deset minuta ušao je sa jednocifrenim minusuom – 56:47.

Ekipa Zvezdana Mitrovića je u 33. minutu vodila 62:52, međutim, Virtus je zaigrao značajno bolje i košem Vimsa 24 sekunde pre kraja poveo je prvi put (70:68) posle početnih 2:0. Do kraja meča Miloš Teodosić i Stefan Marković su linije penala overili trijumf svog tima.

Najefikasniji u ekipi iz Bolonje bio je Džulijus Gembl sa 15 poena, Vims je dodao 13, Teodosić 12 (2/3 za dva, 1/6 za tri, 5/5 slobodna bacanja), uz 3 skoka i 4 asistencije za 27 m,inuta, a Marković 2 (0/1 za dva, 0/1 za tri, 2/2 slobodna bacanja), uz po 4 skoka i asistencije za 14 minuta.

U poraženom timu Di Bost je upisao 17 poena, Markos Najt 13, a Matijas Lesor 10. Srpski internacionalac Nikola Rebić je zabeležio 8 poena (1/4 ta dva, 2/7 za tri), uz po skok i asistenciju za 20 minuta.

Virtus u sledećem kolu igra sa Antverpom, a Monako ide u Krasnodar.

Lokomotiva je u istoj grupi u gostima bila bolja od Andore 106:100, a po 23 poena upisali su Kevin Harvi i Džordan Kroford. Mantas Kalnietis je imao 7 poena i 12 asistencija. Islanđanin Hauhur Palson je zabeležio 21 poen za Andoru.

Antverp je u Belgiji savladao Lietkabelis 86:77, adobar meč za goste imao je Đorđe Gagić sa 13 poena (5/8 za dva, 0/1 za tri, 3/4 slobodna bacanja), 6 skokova i asistencijom za 17 minuta.

Print screen

Dušan Ristić je u porazu Breše u grupi B na svom terenu od Unikahe 83:79 postigao 10 poena (3/4 za dva, 4/4 slobodna bacanja), uz 3 skoka, dok Dragan Milosavljević nije bio u sastavu gostiju.

Gran Kanarija je u grupi D na svom terenu pobedila Bursu, koja je doputovala sa samo somoricom igrača, sa 89:76.

Iskusni centar Oliver Stević je postigao 2 poena (0/1 za dva, 2/2 slobodna bacanja), uz 3 skoka i asistenciju za 21 minut.