Vilbekin i Brajant promašivali, Slukas mirniji u produžetku

Euroleague 12. jan. 202122:40 > 22:422 komentara
Kostas Sloukas
2021 Euroleague Basketball

Najzanimljiviji meč 19. kola Evrolige igran u utorak viđen je u Tel Avivu, gde je gostujući Olimpijakos slavio posle produžetka rezultatom 89:87, iako je „Ponos Izraela“ imao dobru priliku da u regularnom toku utakmice reši pitanje pobednika u svoju korist.

Tokom najvećeg dela prvog poluvremena imao je Makabi prednost, ona je pred kraj druge četvrtine iznosila i deve poena, ali je drugo poluvreme donelo konstantno smenjivanje u vođstvu dva tima.

Mogao je Makabi da reši meč u svoju korist u regularnom delu, ali su u poslednjem minutu sa linije penala polovični bili Tajler Dorzi i Skoti Vilbekin, a sa druge strane, meč je na 15 sekundi do kraja rešavao Kostas Slukas. Išao je na prodor iskusni bek i bio je fauliran, a sa linije slobodnih bacanja bio je siguran oba puta. Ostalo je manje od tri sekunde do kraja susreta a veoma težak šut sa polovine terena za pobedu nije pogodio Vilbekin, pa se ušlo u dodatnih pet minuta.

U produžetku Olimpijakos je bio mnogo više fokusiran, a u neočekivanog junaka pobede izrastao je Janulis Larencakis koji je pogađao sa linije slobodnih bacanja, a trojkom u poslednjem minutu je praktično rešio duel.

Najbolji kod pobednika bio je Slukas sa 21 poenom (5/12 iz igre, 9/9 penali), 3 skoka, 11 asistencija i 6 izgubljenih lopti. Pratili su ga Janulis Larencakis sa 13, Jorgos Printezis sa 12 i Šakil Mekisik sa 10 poena.

Scottie Wilbekin

U Makabiju je najefikasniji bio Skoti Vilbekin sa 25 poena (5/16 iz igre, 12/15 penali), Ilajdža Brajant dodao je 15 (takođe 5/16 iz igre), Otelo Hanter imao je 11 poena i 10 skokova, a Ante Žižić dodao je 12 poena uz 5 skokova.

Olimpijakos posle ovog trijumfa ima 10-8, ostvarili su Pirejci treću pobedu u nizu, a u sledećoj rundi u petak u goste im dolazi Asvel.

Makabi je na razočaravajućih 8-11, a utisak će pokušati da poprave u sledećem kolu u Tel Avivu protiv Baskonije već u četvrtak.

Mečeve Evrolige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.