Teo i CSKA gazde Moskve, sjajni Marković i Anđušić

Turkish Airlines EuroLeague

Ekipa Dimitrisa Itudisa zabeležila je deveti trijumf u sezoni, savladavši sastav Himkija sa 95:79.

Domaći su krenuli sigurno od samog starta, gosti su u jednom momentu uspeli da se približe na -4, ali više od toga nisu mogli. CSKA je imao dobar procenat šuta za tri poena, 54 posto, tačnije 13 od 24.

Oba tima su bila oslabljena na ovom meču. Domaćin je bio lišen pomoći Nanda De Koloa, dok gosti nisu mogli da računaju na Aleksa Šveda.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Eron Džekson sa 20 poena, dva manje je dodao Vitali Fridzon. Miloš Teodosić je upisao16 poena i 9 asistencija.

U gostujućem timu Džejkob Pulen je postigao 14 poena, 13 je dao Nobel Bungukolo.

CSKA posle deset odigranih utakmica u VTB ligi deli prvo mesto sa Uniksom, trećeplasiranu poziciju zauzima Himki.

U mečevima koji su odigrani ranije u toku dana, Jenisej je pred svojim navijačima savladao Tsmoki sa 88:70, a pobedu na svom parketu zabeležio je i Nižnji protiv Parma 115:94.

Srpski košarkaš Danilo Anđušić odigrao je svoju najbolju partiju u dresu Parme. Duel dva tima rešen je već u prvom poluvremenu, kada je Nižni Novgorod došao do dvocifrene prednosti, koju je potom samo povećavao.

Anđušić je jedini održavao goste u igri, ali nije mogao sam protiv raspoloženog protivnika. Srpski košarkaš je na terenu proveo 32 minuta i za to vreme je postigao ovosezonski rekord sa 26 poena, uz šest asistencija i tri skoka, uz još jedan najbolji lični rezultat ove sezone od 28 indeksnih poena.

U porazu Zenita od Lokomotive Saše Obradovića plejmejker domaćih Stefan Marković je bio najbolji sa 15 poena (3-7a za tri), 9 skokova i 5 asistencija.