Anđušićeva partija života, 40 poena u porazu Parme

ABA/MZT Skopje Aerodrom/Dragan Mitreski-Dadi

Spektakularan meč u 11. kolu VTB lige su odigrali Parma i Uniks, koji je rešen pobedom gostiju posle produžetka rezultatom 105:98. Iako je Uniks slavio, utakmicu je obeležila fenomenalna partija srpskog internacionalca Danila Anđušića, člana Parme, koji je postigao 40 poena.

Nekadašnji bek Partizana je za 41 minut na terenu šutirao 7-10 za dva poena, 6-7 za tri, 8-10 sa linije slobodnih bacanja, imao je šest skokova, pet asistencija, pa je velika šteta što njegovih 40 poena i index korisnosti 46 nisu krunisani pobedom ekipe iz Perma.

Osim fantastičnog Anđušića u timu Parme su se istakli Aleksandar Vinik i Konstantin Bulanov sa po 14 poena, dok je dvocifreni učinak imao još Sergej Černov sa 11 poena.

I u ekipi Uniksa, u čijem sastavu nije bilo Kita Lengforda, koji je odmarao, je bilo veoma raspoloženih igrača, pa je tako Orlando Džonson meč završio sa 34 poena, Hoakin Kolom je dodao 20, uz 12 asistencija i osam skokova, Kajmakoglu je stao na 19 poena, dok je 15 postigao Parahuski.

Meč je posle četiri četvrtine završen rezultatom 92:92, a dodatni period je Uniks dobio sa 13:6. Utakmicu je u produžetku prelomio Kajmakoglu trojkom 43 sekunde pre kraja, da bi pobedu zaključio Džonson sa četiri precizna bacanja sa linije penala.

Treba dodati da je Danilo Anđušić imao i priliku da svojoj ekipi donese pobedu, pošto je nad njim napravljen faul osam sekundi pre kraja regularnog toka meča. On je pogodio jedno od dva bacanja za 92:92, i produžetak.

Posle 11. kola Uniks je vodeći na tabeli regionalne lige sa 10 pobeda i jednim porazom, dok je tim Parme iz Perma i dalje poslednji sa neslavnih 11 poraza.