VTB: Lokosi prate vodeće, 21p Mirkovića, Simon prosečan

Lennart Preiss/Bongarts/Getty Images

Košarkaši Lokomotive ostvarili su i treću pobedu u regionalnoj VTB ligi. Ekipa Saše Obradovića u gostima je savladala Nižnji Novgorod sa 88:75 i sa učinkom 3-1 trenutno su četvrti na tabeli iza CSKA, Himkija i Uniksa koji imaju maksimalan skor.

Lokosi su do ključne prednosti došli u drugoj i trećoj četvrtini i u poslednji period su ušli sa 12 poena viška (69:57).

Ajzea Vajthed je bio najefikasniji sa 23 poena, uz 4 asistencije, Dmitri Kulagin je postigao 14, a Dorel Rajt 10. U domaćem timu Ivan Strebkov je upisao 14, Ilia popov 13, a Anton Asrapkovič i Jevgeni Baburin po 11.

Zenit, protivnik Partizana u Evrokupu, bio je siguran u Rigi protiv istoimenog tima – 86:77. Tim iz Sankt Peterburga je mnogo bolje odigrao drugi i treći period, kada su i prelomili utakmicu.

Filip Skrab je predvovio Zenit sa 20 poena i 5 skokova, Džalen Rejnolds je dodao 14, Marko Simonović 8 (2/4 za tri, 2/2 slobodna bacanja), uz 4 skoka za 18 minuta, dok se Brendon Dženings ispromašivao (0/6 za dva, 0/5 za tri), ali je imao 10 asistencija. U letonskoj ekipi Džabril Duram je zabeležop 15, Stiv Zek 14, a Andris Misters 13 poena.

Branko Mirković je u porazu svog Kaleva od Avtodora 113:102 postigao 21 poen (1/6 za dva, 5/9 za tri, 4/4 slobodna bacanja), uz 3 skoka i 5 asistencija za 38 minuta. Isti broj poena za domaći tim postigao je i Ivan Almeida. perin Baford je sa 30 poena i 8 skokova bio najbolji kod Avtodora, dok je Trej Golden dodao 24.

U poslednjoj utakmici odigranoj u subotu Jenisej je bio ubedljiv protiv Cmokija u Minsku 95:73.