Lukićev Nižnji poražen, Savović 24 poena

VTB United League 31. mar. 201913:00 > 17:06
fiba.basketball

Nižnji Novgorod je poražen od Jeniseja na gostovanju u okviru VTB lige rezultatom 92:88.

Jenisej je bolje otvorio utakmicu protiv favorizovanog Nižnjeg Novgoroda i kontrolisao je rezultat tokom celog prvog poluvremena. U jednom trenutku je Jenisej imao i deset poena viška ali je prvo poluvreme završeno rezultatom 46:40. U trećem periodu se rezultat slično kretao, domaćin iz Krasnojarska je konstnatno vodio ali nije uspevao da ode na veliku razliku.

U poslednjoj deonici se konačno dogodilo da Nižnji povede u dva navrata, ali je Jenisej zatim serijom 11:2 stigao do odlučujuće prednosti na dva i po minuta do kraja. Ekipa sprskog trenera Zorana Lukića nije mogla da se vrati više u utakmicu.

Dianđelo Herison je meč završio sa 27 poena, dok je kod Nižnjeg Novgoroda isti učinak imao Kendrik Peri. Crnogorski košarkaš Vladimir Dragičević je ubacio 20 poena za 34 minuta na parketu.

Nižnji je sedmi na tabeli i šest mečeva pre kraja VTB lige ima dobre izglede da se nađe u plej ofu VTB lige.

U drugom meču dana Avtodor je savladao Zijelonu Goru sa 112:106. Blistao je Boris Savović sa 24 poena (10-15 iz igre) i 4 skoka, a najefikasniji je bio Tre Gordon sa 31 poenom, uz 13 skokova.

Na drugoj strani je Kodi Džastis postigao 21 poen, a Pšemislav Zamojski dodao je 17.