Planinić i Šakić demolirali Parmu

VTB United League 5. apr. 201919:55 > 19:56
fiba.basketball

Košarkaši Zjelone Gore pobedili su Parmu u Permu ubedljivim rezultatom 92:72, uz odlične partije hrvatskih košarkaša Darka Planinića i Željka Šakića.

Planinć je duel završio sa 19 poena i šest skokova, dok je Šakić imao 17 poena i 3 uhvaćene lopte.

Na drugoj strani, Žukauskas je bio najefikasniji sa 16 poena, dok su po 12 dali Bulanov i Braun.

Za poljski tim to je prvi trijumf posle sedam poraza i sa 5-18 zauzima 12. mesto na tabeli. Parma je na poziciji ispod sa 4-19.

Domaći su znatno bolje otvorili duel i sa 29:14 rešili prvu deonicu, ali je u nastavku na parketu postojala samo Zjelona Gora.

Do poluvremena su Poljaci prišli na minus 2 (49:47), da bi furioznom trećom deonicom (22:5) u potpunosti preokrenuli, pobegli na dvocifrenu razliku, i rešili utakmicu.