CSKA porazom otvorio sezonu, Zubčić vodio Jenisej

Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši CSKA poraženi su na početku nove sezone VTB lige od ekipe Jeniseja u gostima rezultatom 80:71.

U drugoj utakmici u novoj sezoni regionalnog šampionata domaći tim je vodio tokom čitavog meča.

Ekipi Dimitrisa Itudisa je rezultatski pripala druga i treća četvrtina, ali to nije bilo dovoljno da stignu do preokreta.

Najbolji u timu Dražena Anzulovića bio je Davion Beri sa 23 boda, a pratili su ga Tomislav Zubčić sa 18 i Dastin Hog sa 11 poena.

Srpski plejmejker Nikola Rebić proveo je 16 minuta na terenu i postigao pet poena.

Među Armejcima su najbolji bili Darun Hilijard i Janis Strelnieks sa po 12 poena, a dvocifren učinak ostvarili su i Majk Džejms sa 11 poena i Džoel Bolomboj i Nikita Kurbanov sa po 10 poena.

Aktuelni šampion Evrope u narednom kolu dočekuje Parmu Perm, dok će Jenisej dočekati Himki.