VTB: Zenit silan na početku sezone

VTB United League 1. okt. 201922:13 > 22:14
SK

Košarkaši Zenita iz Sankt Peterburga ubedljivo su savladali Zijelonu Goru rezultatom 92:67 u svojoj prvoj utakmici ove sezone u VTB ligi.

Sam početak utakmice nije nagoveštavao takav rasplet, pošto se poljski tim odlično držao, a Zenit je na kraju prve četvrtine imao plus tri. Polako su gosti uspostavljali kontrolu, da bi ključnu prednost stekli u trećem periodu, a najveća razlika viđena je u poslednjih deset minuta, kada je klub iz Sankt Peterburga imao 32 poena prednosti.

Zenit je do trijumfa predvodio Ostin Holins sa 19 poena, dok je Gustavo Ajon dodao 16 poena.

Na drugoj strani, Džo Tomason je upisao 16 poena, dok je jedan manje imao Toni Majer.

Naredna utakmica Zenit čeka već u petak, kada gostuje Albi u prvom kolu Evrolige, a taj meč ćete moći da pratite u direktnom prenosu na Sport Klubu.