Zenit prokockao +18 u derbiju

ABA league, FMP

Košarkaši Lokomotive slavili su u derbiju VTB lige protiv Zenita rezultatom 84:80.

Tim iz Sankt Peterburga je mnogo bolje otvorio meč, početkom treće deonice imao je čak +18, ali su Lokosi u nastavku zaigrali agresivnije, koristili greške protivnika i uspeli da istope prednost Zenita.

Domaći tim nije čak obezbedio ni neizvesnu završnicu, a minut pre kraja meča Lokomotiva je imala +7.

Tim Luke Bankija do velike pobede vodio je O’Brajant sa 18 poena, pratio ga je Deker sa 13, poen manje ubacio je Kamings, dok je dvocifren bio i Kulagin sa 11 poena.

Srpski košarkaš Dragan Apić proveo je 12 minuta na terenu i postigao je šest poena.

U redovima ekipe Đoana Plaze istakao se Tomas sa 17 poena, Ajverson je dodao 14, a po 11 su ubacili Ponitka i Albisi.

Lokomotiva je ostvarila treću pobedu u regionalnom šampionatu, dok je Zenit pretrpeo treći neuspeh.

U narednom kolu ekipa iz Krasnodara putuje u Moskvu, na megdan CSKA, dok će Zenit gostovati Astani.