VTB United League 10. feb. 202019:32 > 19:35
Martin Hangen/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši CSKA, Himkija, Lokomotive i Jeniseja ostvarili su pobede u mečevima VTB lige odigranim u ponedeljak.

KK Crvena zvezda

Armejci su ubedljivo slavili na gostovanju Astani u Nur Sultanu rezultatom 95:72 i trećim uzastopnim trijumfom ostali su na deobi druge pozicije sa Lokomotivom, koja je u Krasnodaru protiv Zenita zabeležila osmi uzastopni trijumf 78:70.

Moskovljane je do pobede u prestonici Kazahstana predvodio Majk Džejms sa 27 poena i 5 asistencija, Kosta Kufos je dodao 18, a Danijel Heket 12. Na drugoj strani ponovo je najbolji bio Dušan Ristić sa 18 poena (9/13 za dva, 0/1 za tri), 7 skokova i 3 asistencije za 30 minuta, a Malkolm Hil je upisao 16.

Lokosi su pred svojim navijačima savladali evroligaša iz Sankt Peterburga zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu koje su dobili 42:27.

Po 20 poena za Lokomotivu postigli su Mindaugas Kuzminskas i Džoni O’Brajant, a kod gostiju po 11 Vil Tomas i Andrej Zubkov.

Zenit je tek 11. u regionalnom takmičenju sa učinkom 6-10.

Lider Himki se kockao u duelu sa Nižnji Novgorodom, ali je na kraju slavio 98:94. Gosti su sredinom poslednje deonice imali 3 poena viška, međutim, Himki je serijom 11:2 rešio sve dileme.

Devin Buker je zabeležio 27 poena, Aleksej Šved tri manje, a Stefan Jović 9 (2/3 za dva, 1/4 za tri, 2/2 slobodna bacanja), 3 skoka i 4 asistencije za 29 minuta. U ekipi Zorana Lukića istakli su se Brendon Braun sa 24 i Anton Astapkovič sa 17 poena.

Nikola Rebić je u pobedi Jeniseja protiv Kaleva 86:73 upisao 15 poena (3/5 za dva, 2/4 za tri, 3/4 slobodna bacanja), skok i asistenciju za 18 minuta. Ajgars Škele je postigao 14 poena za Kalev.

Jenisej je prekinuo niz od pet poraza u VTB ligi i sa učinkom 7-9 na deobi je pete pozicije sa Parmom, Kalevom i Zielonom Gorom.