Šakić vodio Avtodor do preokreta i pobede

Ethan Miller Getty Images Sport

Košarkaši Avtodora iz Saratova slavili su na gostovanju u Minsku protiv ekipe Cmokija 86:69.

Iako je domaći tim dominirao u prvom poluvremenu, Avtodor je uspeo da preokrene u trećoj četvrtini, a zatim u poslednjoj deonici i potpuno slomi protivnika i dozvoli mu samo 13 poena.

Najzaslužniji za pobedu gostiju bio je hrvatski košarkaš Željko Šakić. Tridesetdvogodišnji Zagrepčanin je ubacio 16 poena, uz 12 skokova i dve asistencije.

Pratio ga je Starks sa 14, dokje Mejson ubacio 12 poena. Dvocifren je bio i Klavel sa 11.

U redovima ekipe iz Minska Kris Klajburn i Loueri su ubacili po 16 poena, 14 je dodao Salaš, dok je Rahozenka postigao 13 poena.

To je treća pobeda za Avtodor ove sezone i trenutno se nalazi na sedmoj poziciji na tabeli VTB lige.