VTB liga: Nižnji rutinski, Uniks pao u Poljskoj

Rob Carr, Getty Images Sport

U subotu su odigrana dva susreta grupne faze regionalne VTB lige za plasman u četvrtfinale, a pobede su zabeležile domaće ekipe. Nižnji Novgorod je rutinski slavio u duelu sa Permom 88:73, a Zelena Gora je bila bolja od Uniksa - 92:86.

Na meču u Novgorodu izabranici bosanskohercegovačkog trenera Zorana Lukića su sve vreme kontrolisali igru i rezultat i sigurno koračali ka pobedi. Posle 42:28 na poluvremenu, gosti su pokušali da poprave utisak, ali raspoloženi Nižnji im nije dozvolio da se rezultatski približe.

Najzaslužniji za trijumf domaće ekipe bili su Kejsi Šeperd sa 19 poena i 5 asistencija i Artem Komolov, koji je dodao 16 koševa, dok je u poraženom sastavu najefikasniji bio Robert Džonson, sa 14 poena, uz 4 asistencije, a Boris Savović je postigao 10 poena, upisao 6 skokova.

Mnogo uzbuđenja i preokreta bilo je na utakmici u Poljskoj, a Zelena Gora je stigla do zasluženog trijumfa posle velike borbe. Poljski tim je u prvih 20 minuta imao inicijativu, na veliki odmor se otišlo kod 46:35, ali uporni gosti su uspeli da izbore dramatičnu završnicu. Posle rezultatske klackalice domaći su sredili redove i u poslednjem minutu odmakli na “plus 6” (90:84).

U ekipi Zelene Gore najefikasniji je bio Ajfi Lindberg, koji je uknjižio 32 poena, 2 skoka i 5 asistencija, dok su u Uniksu bolji od ostalih bili Amerikanci, Okrao Vajt i Džamar Smit. Vajt je zabeležio 22 poena i 5 skokova, a Vajt 18 koševa i 7 asistencija.

Na ukupnoj tabeli za plasman u najbolju osmorku prvoplasirani je Zenit sa maksimalnim skorom 6-0. Slede: Lokomotiva Kuban 5-1, Nižnji Novgorod 3-1, CSKA Moskva 4-2, Saratov 3-2, Uniks i Perm 2-2, Kimki 3-4, Astana 2-4, Zelena Gora 2-5, Smoki Minsk 1-3, Jenisej 1-4, Kalev 0-4.