VTB: Teodosić predvodio CSKA

VTB United League 5. jan 201520:40 > 20:41
Košarkaši CSKA iz Moskve ostvarili su očekivanu pobedu u duelu VTB lige protiv Kaleva – 102:81.„Armejci“ su na svom terenu samo u prvoj četvrtini imali problema sa gostima iz Estonije, koji su taj period igre dobili sa 29:25. U naredna dva perioda ekipa trenera Dimitrisa Itudisa je podigla novi igre i lagano došla do ogromne prednosti.Odličnu partiju kod Moskovljana pružio je Miloš Teodosić, koji je za 22 minuta postigao isto toliko poena. Plejmejker reprezentacije Srbije za dva je šutirao 4/5, za tri 4/6, slobodna bacanja 2/2, uz 4 skoka i 2 asistencije.„Bili smo umori posle utakmice sa Fenerbahčeom u Istanbulu. Počeli smo sporo i nemarno i u prvom poluvremenu primili skoro 30 poena, što je neprihvatljivo uz svo dužno poštovanje talentu igrača Kaleva. Ipak, kasnije je sve došlo na svoje mesto, kada smo iskoristili „vruću“ ruku Teodosića“, rekao je Itudis.