Armija „raznela“ Lokomotivu, dobra parija Milutinova

Nikola Milutinov
2022 Euroleague Basketball

U petak su se igrale dve utakmice VTB šampionata – aktuelni prvak CSKA lako je pobedio Lokomotivu Kubanj iz Krasnodara na domaćem terenu, dok je Avtodor Saratov kao gost savladao Nižnji Novgorod.

CSKA je slavio protiv Lokomotive rezultatom 91:71, a Moskovljani su do trijumfa došli sjajnom odbranom u drugom poluvremenu, u kojem su ekipi koju je na ovom meču vodio srpski trener Branko Maksimović dopustili svega 20 poena.

VTB:

Najefikasniji u timu Dimitrisa Itudisa bili su Danijel Heket i Aleksej Šved sa po 15 poena, a Rus je imao i 10 asistencija. Erik Mekolum je za Lokomotivu ubacio 13 poena.

Srpski centar Nikola Milutinov odigrao je 22 minuta za pobednika i postigao 13 poena (6/10 iz igre), a imao je i 8 skokova. Sa druge strane nekadašnji srpski reprezentativac Ivan Paunić igrao je skoro 15 minuta za Lokomotivu, ali se nije upisao u strelce (0/4 iz igre), a imao je 1 skok.

CSKA sada ima skor 11-4, a u narednom kolu rival „Armejcima“ biće Saratov u gostima.

Avtodor, koji sa klupe predvodi Makedonac Emil Rajković, pobedio je Nižnji, koji vodi Srbin Zoran Lukić, rezultatom 83:70. Bio je to treći poraz za Nižnji i trenera Lukića, koji je i selektor reprezentacije Rusije. Pobeda Saratova došla je posle velikog preokreta u poslednjoj četvrtini koju su gosti dobili rezultatom 25:7.

Najbolji kod pobednika bio je Džeron Džonson sa 25 poena, dok je Filip Skrab dodao 16. U poraženoj ekipi 14 poena imao je Sergej Toropov.

Utakmice VTB šampionata pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.