Cmoki ubacio 15 poena za 20 minuta i dobio, Astana bez Rusa

VTB liga
xMikexKireevx via Guliver

U prvoj utakmici koja se u VTB ligi igrala u četvrtak ekipa Cmokija iz Minska je na gostovanju u Nur-Sultanu pobedila ekipu Astane rezultatom 65:64 posle produžetka – posle 40 minuta bilo je 56:56. Na klupi tima iz Kazahstana nije bilo glavnog trenera Darka Rusa, pa je ekipu na ovom meču predvodio Dejan Parežanin.

Posle ovog trijumfa, drugog zaredom u VTB šampionatu, Cmoki je na skoru 3-10, dok je Astana ostvarila isti bilans – imaju četiri poraza zaredom.

VTB:

Vodio je Cmoki tokom prvog dela meča, imao je na startu treće četvrtine i +15, ali drugo poluvreme je za Beloruse bilo bolno neefikasno – ubacili su ukupno 15 poena u trećoj i četvrtoj četvrtini. Ipak, u produžetku su došli do pobede poenima Bliznjuka i Boriseviča.

Najefikasniji u Cmokiju bio je Beljankov sa 15 poena, a Bliznjuk je ubacio 13. Skajlar Spenser je ubacio 16 za tim iz Kazajstana, a Murzagalijev 12.

U narednonm kolu Astana dočekuje Avtodor Saratov, a Cmoki će ugostiti Lokomotivu Kubanj.

Zanimljivo je da samo dva tima iz VTB lige neće ići u plej-of budući da su takmičenje posle izbijanja rata u Ukrajini napustili poljska Zijelona Gura i estonski Kalev/Kramo.