CSKA i Uniks moćni, Milutinov i Hezonja solidni

Nikola Milutinov
Photo by Mikhail Serbin/Euroleague Basketball via Getty Images

U nedelju su odigrane tri utakmice 14. kola regionalne VTB lige: CSKA - Astana 84:65, Perm - Kalev 78:74, Uniks - Jenisej 97:77.

CSKA je veoma lako izašao na kraj sa Astanom. Igrači trenera Dimitrisa Itudisa zabeležili su ubedljivu pobedu posle dominacije tokom svih 40 minuta.

Moskovljane su do trijumfa predvodili Marijus Grigonis sa 21 poenom, 2 skoka i 5 asistencije i Nikola Milutinov sa 14 poena (7-6 za dva, 2-2 slobodna bacanja), 9 skokova i 1 asistencijom, za 19 minuta.

Perm i Kalev su odigrali uzbudljiv susret, u kojem se uglavnom vodila vodila ravnopravna borba, pri čemu su domaći u drugoj i u trećoj četvrtini uspeli da odmaknu na maksimalnih 7 poena porednosti. Kalev je na isti način uzvratio sredinom četvrtog perioda (68:62), ali je Perm u finišu meča najpre preokrenuo rezultat na 73:72, a zatim i trijumfovao.

U pobedničkoj ekipi Adas Juskevičijus je ubacio 16 poena i dodao 2 skoka i 3 asistencije, a Donovan Džekson iz Kaleva je zabeležio 22 poena, 3 skoka i 3 asistencije. U poraženom timu, koji vodi srpski trener Darko Ruso, Entoni Hiki je je zabeležio 26 poena, 6 skokova i 7 asistencija.

Uniks je na svom terenu visoko porazio ekipu Jeniseja, tim hrvatskog stručnjaka Velimira Perasovića je već na startu druge deonice imao „plus 18“ i nije ostavio rivalu ni gram nade. U finišu susreta domaći su vodili 88:61, tako da je debakl gostiju bio neizbežan.

Svoj tim do pobede predvodili su Džon Braun sa 25 poena, 2 skoka i 1 asistencijom i Mario Hezonja sa 14 poena (4-3 za dva, 6-2 za tri), 3 skoka i 4 asistencije, za 24 minuta.

Tabela: Uniks 12-2, Zenit 10-3, Saratov 8-3, CSKA 10-4, Perm 7-4, Lokomotiva 6-4, Nižnji 5-6, Jenisej 4-9, Kalev 3-10, Astana, Tsmoki 2-8, Zielona Gora 2-10.