CSKA silan, dabl-dabl Milutinova

Nikola Milutinov
2020 Euroleague Basketball

U 7. kolu regionalne VTB lige u nedelju su odigrane tri utakmice: Saratov - Nižnji Novgorod 100:94, Lokomotiva - CSKA 69:88, Kalev - Astana 85:67.

Saratov je na svom parketu u duelu sa Nižnjim potvrdio ulogu favorita. Sve dileme oko pitanja pobednika su otklonjene u drugom poluvremenu, a prethodno su se ekipe smenivale u periodima rezultatskog vođstva. Domaći su sredinom druge četvrtine definitivno preuzeli inicijativu, a u nastavku stigli i do dvocifrene prednosti.

VTB:

U pobedničkoj ekipi najbolji je bio Kanađanin Keni Čeri, koji je postigao 22 poena i dodao 4 skoka i 3 asistencije, a Hrvat Željko Šakić je za 28 minuta uknjižio 9 poena, 8 skokova i 1 asistenciju.

U poraženom sastavu Anton Astapkovič je upisao 20 poena, 3 skoka i 3 asistencije, a Ivan Strebkov 21 poen, 3 skoka i 6 asistencija.

Moskovski CSKA nije imao težak zadatak u Krasnodaru, slavio je ubedljivo protiv domaće Lokomotive. Domaći su imali vođstvo samo u uvodnim minutima, a posle je sve bilo u znaku raspoloženih izabranika trenera Dimitrisa Itudisa, koji su na kraju susreta stigli do maksimalnih „plus 19“.

U redovima Moskovljana Aleksej Šved je zabeležio 17 poena, 3 skoka i 7 asistencija, Gabrijel Ajfi Landberg 13 poena, 2 skoka i 5 asistencija, dok je srpski reprezentativac Nikola Milutinov za nepunih 19 minuta ostvario dabl-dabl učinak, 12 poena (5-5 šut za dva, 3-2 slobodna bacanja) i 10 skokova.

S druge strane, u Lokomotivi Džonatan Motli je ubacio 20 poena i imao 5 skokova i 3 asistencije.

Astana je bolje otvorila meč u gostima protiv Kaleva, ali su domaći posle rezultatske klackalice u prvom poluvremenu u nastavku sredili redove. Stekli su osetno preimužstvo, koje nisu ispuštali do kraja.

Kod pobednika, Devion Beri je postigao 17 poena i imao 1 asistenciju, a Kristijan Kitsing je uknjižio 14 poena, 5 skokova i 1 asistenciju. U Astani je najbolji bio Entoni Hiki sa dabl-dabl učinkom, 20 poena, 5 skokova i 12 asistencija.

Tabela: Saratov, Uniks 6-1, Zenit 4-1, CSKA 5-2, Nižnji, Lokomotiva 4-3, Perm 2-3, Kalev 3-5, Astana 2-4, Jenisej 1-4, Zjelona Gora, Tsmoki Minsk 1-6.