Igraće se sedma: Armejci prokockali i drugu „meč loptu“

VTB United League 2. jun 202220:52 > 21:03
Srdjan Stevanovic/Euroleague Basketball via Getty Images

O novom šampionu VTB lige odlučivaće „majstorica“. U šestoj utakmici finala plej-ofa košarkaši Zenita su na domaćem terenu u Sankt Peterburgu savladali moskovski CSKA ubedljivim rezultatom 82:63 i izjednačili na 3-3 u pobedama u seriji. Bio je ovo drugi meč zaredom u kojem je ekipa Dimitrisa Itudisa mogla da dođe do trofeja, budući da je vodila sa 3-1 u pobedama.

Sedmi meč igraće se u nedelju petog juna od 14 časova, a direktan prenos moći ćete da pratite na Sport klubu.

VTB plej-of:

Zenit je prednost stekao krajem drugog peroida, a u trećoj četvrtini ona je narasla do dvocifrenog „plusa“, da bi završnica bila formalnost. Konačnih +19 prestavlja najveće vođstvo domaće ekipe na čitavoj utakmici.

Kod pobednika je najefikasniji bio Džordan Miki sa 17 poena (8/13 iz igre), a pratio ga je nekadašnji bek Crvene zvezde Bili Beron sa 11 poena, dok je Tajson Karter dodao 11 za ekipu Ćavija Paskvala.

Moskovljanima nije pomogla ni odlična partija srpskog centra Nikole Milutinova – 27-godišnji Novosađanin je za 30 minuta na parketu zabeležio 14 poena (4/4 iz igre, 6/7 penali) i 8 skova.

U Itudisovoj ekipi 14 poena imao je i Aleksej Šved (3/9 iz igre), 10 je dodao Semjon Antonov, a 9 je upisao Kasper Ver.

Armejci brane trofej, a koliko su dominantni u VTB ligi potvrđuje i podatak da su 11 puta bili šampioni u 12 sezona regionalnog takmičenja.