Kakva utakmica: Rusova Astana pala posle tri produžetka!

Darko Ruso
Image ID: 0015209722 via Guliver

U VTB šampionatu u nedelju je na programu bio jedan meč, a Parma je na domaćem terenu u Permu rezultatom 108:101 savladala kazahstansku Astanu nakon 55 minuta košarke.

Povezano:

Parma posle ove pobede ima skor 4-4, dok je Astana na 2-6, a ovo im je bio peti poraz u nizu.

Viđena je neverovatna utakmica sa nekoliko pogodaka za pamćenje – Džejlen Barford je fantastičnom trojkom na isteku 40. minuta doneo produžetak Rusovoj ekipi.

Još manje verovatnu trojku, kojom je poslao meč u treći produžetak šutem sa skoro pola terena, postigao je Džeremaja Hil. Parma je napravila seriju 8:0 u poslednjem minutu i, ispostaviće se, psihološki slomila rivala.

Najefikasniji kod pobendika bio je upravo Hil sa 32 poena, a pratio ga je Letonac Mejeris sa 18. U poraženom sastavu Barford i Hiki su ubacili po 28 poena.

U narednom kolu Astana će u Krasnodaru gostovati Lokomotivi Kubanj, dok će Parma igrati u gostima protiv Jeniseja. Utakmice VTB šampionata pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.