Lokomotiva moćna, Janković 9+6, Paunić skroman

Guliverimage/PredragxMilosavljevic

Na nedeljnim mečevima 3. kola VTB lige postignuti su ovi rezultati: Cmoki Minsk - Perm 75:78, Nižnji Novgorod - Astana 76:73, Saratov - Lokomotiv Kuban 95:108 i Kalev - Jenisej 81:87.

U prvoj i četvrtoj četvrtini ekipe su se smenjivale u periodima vođstva, a u drugoj i trećoj  Perm je konstantno vodio, ali je u finišu susreta stigao do trijumfa tek posle preokreta u poslednjem minutu susreta. U Permu je najbolji bio Markes Mejeris sa 23 poena i 5 skokova, dok je u Minsku Jauheni Beliankou postigao 20 poena i dodao 5 skokova, a Stefan Janković 9 poena i 6 skokova.

Astana je bila bolja u prvoj četvrtini, a na poluvremenu je bilo egal, da bi Nižnji u nastavku stekao dvocifrenu prednost, da bi gosti tri i po minuta pre kraja meča prešli u vođstvo 69:67, ali to je bilo kratkog daha. Domaći su potom stekli skroman kapital, dovoljan za tesnu pobedu

Rolands Frimanis i Ivan Strebkov iz Nižnjeg postigli su po 21 poen, a u Astani se istakao Skajler Spenser sa dabl-dabl učinkom, 24 poena, 12 skokova, čemu je dodao 4 asistencije.

Lokomotiv Kuban je u prvim minutima utakmice prešla u vođstvo i gazila rivala do maksimalnih „plus 24“, a domaćin je u finišu uspeo samo da ublaži poraz. Najbolji igrač susreta bio je igrač gostiju Erik Mekolum sa 30 poena, 3 skoka i 9 asistencija, a Ivan Paunić je za 17 minuta postigao 2 poena i dodao 3 skoka i 2 asistencije, dok je u poraženom timu Di Džej Fanderburk postigao 20 poena, a Željko Šakić 8 poena i dodao 6 skokova i 3 asistencije.

Jenisej je savladao u gostima ekipu Kaleva posle bolje igre u drugom poluvremenu. Kasper Ver iz gostujućeg tima upisao je 20 poena i 2 asistencije.

Tabela: CSKA 3-0, Uniks 2-0, Jenisej i Perm 1-0, Lokomotiv 2-1, Astana, Nižnji, Saratov, Zenit 2-1, Kalev Tsmoki Minsk 0-3, Zielona Gora 0-2.