Maksimovićeva Lokomotiva se ne predaje: Izjednačila u seriji

VTB United League 21. maj. 202217:43 > 17:57
Branko Maksimović
xMikexKireevx via Guliver

U subotu je na programu bila druga utakmica serije plej-ofa VTB lige u kojoj se odlučuje o tome ko će biti trećeplasirani tim šampionata – Lokomotiva Kubanj iz Krasnodara je u Kazanju savladala Uniks rezultatom 94:81 posle preokreta i na taj način izjednačila na 1-1 u pobedama u seriji.

Ekipa koju vodi srpski trener Branko Maksimović u utorak od 19 časova igra sledeću utakmicu u seriji na domaćem terenu, a treće mesto će zauzeti tim koji prvi dođe do tri pobede.

VTB:

Imao je domaći tim prednost tokom najvećeg dela prvog poluvremena, ali u trećoj četvrtini „Lokosi“ uspevaju da dođu do preokreta, a vođstvo gostuju u poslednjem periodu postaje i dvocifreno, tako da je na kraju ekipa iz Krasnodara izbegla dramatičnu završnicu i izjednačila u seriji.

Najefikasniji u pobedičkom sastavu bio je Erik Mekolum – američki bek je briljirao sa 32 poena (12/14 iz igre, 5/6 penali), a imao je i 6 asistencija. Pratili su ga sunarodnici Džonatan Motli sa 21 i Džejlen Barford sa 16 poena, a Motli je zabeležio dabl-dabl jer je imao čak 13 skokova.

Srpski bek Ivan Paunić odigrao je 11 minuta i postigao 2 poena (0/3 iz igre, 2/4 penali), a imao je i 2 skoka i 1 asistenciju.

U Uniksu je Hrvat Mario Hezonja upisao 21 poen (7/14 iz igre) i 4 skoka, a nekadašnji plejmejker Crvene zvezde Lorenco Braun imao je 17 poena i 7 asistncija. Drugi Hrvat u Perasovićevom sastavu Željko Šakić zabeležio je 9 poena i 4 skoka.

Treba naglasiti da ruski timovi neće smeti da učestvuju u Evroliginim takmičenjima u nastupajućoj sezoni, pa ostaje da se vidi šta će potencijalno treće mesto uopšte i doneti Uniksu ili Lokomotivi.

U finalu prvenstva za trofej se bore Zenit i CSKA, a „Armejci“ trenutno vode 1-0 u pobedama.