Maksimovićevi Lokosi pregazili Kalev serijom 22:0

Erik Mekolum
Erik Mekolum, Foto: Guliver Images

U nedelju je odigran samo jedan susret regionalne VTB lige: Kalev - Lokomotiva 66:86.

Neverovatan meč su odigrali Kalev i Lokomotiva, a gosti su do pobede stigli posle velikog preokreta i furiozne igre u poslednjem periodu.

Posle rezultatske klackalice u uvodnim minutima utakmice gosti su odmakli na „plus 5“, pa je na kraju prve četvrtine na semaforu stajalo 17:22. Međutim, domaći su početkom drugog perioda preokrenuli rezultat u svoju korist, stekli prednost od 8 poena (37:29), a na poluvremenu je bilo 41:37.

Domaći su nastavili sa poletnom igrom i u trećoj deonici i odmakli na 10 poena viška -59:49. Ali, broj 59 tada kao da postaje začaran za Kalev, jer su gosti, predvođeni sa klupe srpskim trenerom Brankom Maksimovićem, napravili fantastičnu seriju 22:0 i poveli 71:59!

Zanimljivo je da Kalev prve poene u četvrtoj četvrtini postigao tek u 38. minutu, a gosti su na furiozan način stigli do ubedljivog trijumfa.

Kod pobednika najbolji su bili Erik Mekolum sa 17 i Darijus Tomson sa 16 poena i 3 asistencije, dok je Endrju Martiuk pružio dabl-dabl partiju, 12 poena i 16 skokova, a Ivan Paunić je za 30 minuta ubacio 3 poena i dodao 3 skoka i 2 asistencije. Kod poraženih, Donovan Džekson je zabeležio 18 poena.