Nije gotovo: Zenit produžio finalnu seriju

Jesus A. Orihuela/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Zenita savladali su CSKA u trećem meču finala plej-ofa VTB lige rezultatom 93:79 i tako smanjili zaostatak u seriji na 2:1.

Bolji je Zenit bio rival i u prvom poluvremenu, ali je na odmor otišao sa svega devet poena prednosti.

I umesto da ekipa Dimitrisa Itudisa stisne redove i pokuša da se vrati u igru, u trećoj četvrtini je tim iz Sankt Peterburga u potpunosti rešio pitanje pobednika u ovom meču. Sveo je Zenit rivala na samo 15 poena u ovom delu meča i u poslednjih deset minuta utakmice uneo 15 poena prednosti.

Poslednja četvrtina bila je za Zenit samo rutinsko završavanje posla.

Džordan Miki je predvodio Zenit sa 23 poena, Sergej Karasev dodao je 19, a Džordan Lojd je stao na 14 uz osam asistencija. Dvocifreni su bili i Bili Beron sa 11 poena i šest uhvaćenih lopti i Denis Zaharov sa deset poena.

Na drugoj strani, Nilola Milutinov i Vilijam Klejburn postigli su po 14 poena. Milutinov je imao i 12 skokova.

Četvrti meč igra se u petak, 27. maja, a CSKA će imati novu priliku da pobedom odbrani titulu.